37 op het Elisabeth- Alkmaar, we een paar uur Wij gingen ziekenbezoek toenmalige ziekenhuis maar niet in voordat toestemming hadden van zuster Perseverande. Zij was de directrice van dit ziekenhuis en hield niet van ongeregeldheden. Zij had informeel mijn vrouw gebeld met de vraag of deze vereniging wel beschaafd was en niet zo'n "boerenzooitje Bij het eerste bezoek aan het ziekenhuis gingen "meneer de Uyl en juffrouw Ooievaar" mee. Het was de tijd van de Fabeltjeskrant en deze twee figuren waren een begrip bij velen. Ze werden gespeeld door de vrouwen van Piet Winder en Theo Vermolen. Het was een mooie tijd. Ik bleef prins van 1967 tot 1974. Piet van der Heijdt werd mijn opvolger. Verder ben ik ook lid geweest van de hieronder staande verenigingen - De sociëteit Dampegheest in hotel Friesland op vrijdagavond. Deze sociëteit was een zwak aftreksel van de Rotaryclub. Bollenkwekers, ambtenaren en nog wat elitaire mensen van de haar beginperiode zat. De eerste optocht van de carnavalsvereniging was letterlijk een "rondje om de kerk". Wij hadden een grote open Citroën geleend van Cor Kleverlaan en deze werd bestuurd door mevrouw Bremmers, de echtgenote van dokter Bremmers. De prins (ik dus) en de adjudant werden daarin rondgereden. De auto zat vanbinnen en van buiten onder de sneeuw en daar was Cor niet écht blij mee. Het was dus een optocht van één "praalwagen", waar de Limmer schooljeugd en de rest van de raad achteraan hobbelden. De kinderprogramma's liepen financieel meestal uit de hand en dan trokken wij met z'n allen onze portemonnee open. Wij regelden soms heel dure artiesten zoals b.v. Bassie en Adriaan. Enfin, ik kan zo nog wel doorgaan. ook in De tuin aan de Bogerdlaan met op de achtergrond de Hyacintenlaan.

Jaarboek Stichting Oud Limmen | 2017 | | pagina 38