36 Piet Groot, de melkboer, was prins Carnaval. In 1967 ging Piet zijn melkwinkel aan de Burgemeester Nieuwenhuijsen- straat verbouwen en groeiden alle werkzaamheden wat boven zijn hoofd. Toen moest er dus een nieuwe prins komen. Op 11 november 1967 was er een feestavond en zocht men een nieuwe prins. Ik was er alleen. Mijn vrouw had met zoon Toon Sint-Maarten gelopen en was thuisgebleven. Om kort te gaan, ik werd gekozen tot prins en kreeg de naam Tijl de Tweede. De raad bestond toen uit de volgende personen: Voorzitter Kees Admiraal (Krelis van G.P. Groot), Secretaris Kees Admiraal (Kees Koek) en Penningmeester Dries Admiraal. Overige leden waren: Jan Bos, Jaap Kaandorp, Jaap Baars, Ben Winder, Kep Peeters, Dick Admiraal, Theo Vermolen en Piet Winder. Jan Veldt (de man die heel lang de grote trom sloeg in de drumband van Limmen) was adjudant en Kees Kroone (bij velen bekend als Kachel Kroone) was hofmuzikant. Toen Ben Winder stopte kwam daar later nog Joop Koppes bij. Marie Groot was beschermvrouwe. Zij was de zus van Piet Groot. Piet werd later de hofnar van de vereniging. De kraamvrouwen kregen in de carnavalstijd, die van 11 november tot Aswoensdag liep, een prinselijk bezoekje met een cadeautje. Zieken en bejaarden werden door een delegatie bezocht met een fruitmandje. Ikzelf bezocht bruiloften en andere feesten. Ik deed dan een polonaise, gaf een cadeautje, hield vervolgens een speech en ging dan "met de pet rond". Met die giften bestreden we de onkosten van de vereniging. Later deden we dat door middel van een loterij met als hoofdprijs een fiets. Er werden feestavonden gegeven, eerst in café de Lantaarn en toen het daar te klein werd verhuisden we naar het parochiehuis Sint-Maarten. Voor de muziek hadden we dikwijls Theo Kok en John Buding, Wil Buiter, Wil Luiken, de Rodeo Boys en duo Strik en Stropdas. Ook hebben we nog een keer de band Kleintje Pils ingehuurd, die net in Frans gekleed in markante knickerbocker

Jaarboek Stichting Oud Limmen | 2017 | | pagina 37