35 In 1966 werd onze zoon Toon geboren, inmiddels ook al weer 50 jaren oud. In 1967 kwam ik in aanraking met de Carnavalsvereniging "De Uylenspiegels", die ergens rond 1965 was opgericht door onze burgemeester Molhoek (van oorsprong een Brabander). Voor mijn werk was ik veel weg en mijn vrouw runde het geheel: huis, tuin en hond. In 1960 kregen alle Hollanders bij de Standard Oil ontslag. Wij waren politiek gezien lastig. Denk daarbij aan Indonesië, Sukarno en Nieuw- Guinea en wij waren duur. Men stapte over op Italianen. Toen ben ik aan de wal gaan werken bij ingenieursbureau Alpha Engeneering in Beverwijk. Mijn vrouw en ik hadden intussen voor Hollandse begrippen een leuk spaarpotje opgebouwd. Wij zochten toen een architect om een huis voor ons te laten ontwerpen. Het een en ander resulteerde in het huis aan de Bogerdlaan 4 in Limmen, waar ik nog steeds met plezier woon. Na de oorlog ging ik varen bij de Standard Oil als vijfde machinist. Die voer in het Verre Oosten. Mijn eerste contract was voor vijf jaar, non stop, dus in 1947 ging ik weg en in 1951 kwam ik pas weer thuis. De contracten waren wat moderner geworden en het werden dus uiteindelijk vier jaren. Ik ontmoette mijn vrouw Tiny Kraakman uit Heiloo. Op 3 juni 1952 trouwden wij met het nodige feestgedruis en op 2 juli 1952 vertrok ik weer voor twee jaar naar het Verre Oosten. Wij woonden op een bovenetage in het huis van mijn ouders in Haarlem. Iets kopen of huren was er in die tijd niet bij. Er heerste woningnood. In 1958 gingen wij in Heiloo wonen, achter de kruidenierswinkel van mijn schoonouders aan de Mallevoortsdijk, thans de Pastoor van Muyenweg. Het was maar "tijdelijk" om eens rustig uit te kijken naar wat "eigens". Ik voer nog steeds en was om het anderhalf jaar een paar maanden thuis. Frans Prins aan het roer bij Standard Oil

Jaarboek Stichting Oud Limmen | 2017 | | pagina 36