HET VERHAAL VAN FRANS PRINS 34 Een prins gaat ons verlaten. Het kwam de stichting ter ore dat onze inwoner de heer Frans Prins ons mooie dorpje Limmen spoedig zou gaan verlaten. Na heel veel jaren hier naar tevredenheid te hebben gewoond, gaat hij op zijn oude dag wonen bij zijn zoon Toon in Tuitjenhorn. Daar heeft hij bijzonder veel zin in, maar hij vindt dit ook een emotionele stap. Vele Limmers zullen Frans Prins kennen van de man met zijn bijzondere kledij. Hij droeg nagenoeg altijd een knickerbocker. Dat is een pofbroek die net onder de knie reikt. Daarbij rookte hij steevast een dikke sigaar en tot op heden smaken de sigaren (hoewel er veel minder worden opgestoken dan voorheen) hem nog steeds heel goed. Ook kennen wij Frans van de tijd dat hij prins carnaval in ons dorp is geweest. Maar wat hij vroeger in het dagelijks leven heeft gedaan en waar hij zich nu nog mee bezighoudt, zal een aantal onder ons misschien niet weten. Wij hebben hem daarom gevraagd zijn levensverhaal voor ons op te schrijven. We waren verbaasd over de vele en vooral kunstzinnige bezigheden van deze markante man. Het verhaal Ik ben geboren in Schoten, thans gemeente Haarlem op 31 maart 1927. Wij woonden aan de Schoterweg in een mooi groot huis waar ik een plezierige jeugd had. Ons gezin bestond uit zeven personen: mijn ouders, drie broers, een zuster en ik dan. Ik was de jongste en zover ik mij kan herinneren de lastigste (zegt men). Ik ging op school bij de nonnetjes, vervolgens naar het lyceum bij de paters Augustijnen in Overveen. Daarna ging ik naar de machinistenschool in Amsterdam. De Tweede Wereldoorlog ging als een soort boze wind over mij heen. Behalve dat ik een poos ondergedoken was in de Schermer heb ik er feitelijk weinig last van gehad. Heer Prins 1948

Jaarboek Stichting Oud Limmen | 2017 | | pagina 35