30 VAM en GP Groot hielden zich daarmee bezig. Tuinafval werd grof geshredderd en later nog fijner gezeefd. Het werd gebruikt op het land om de bollen te bemesten. Het voordeel was dat er minder fosfaten en stikstof in de bodem kwamen. In de jaren ‘60 kwamen daar leuke klussen bij zoals gazonaanleg in Schalkwijk en in Haarlem, onderhoud van het PWN en onderhoud van de voetbalvelden van CSV en Egmondia. In die tijd werd het veld van Egmondia voorzien van een nieuwe grasmat. Er kwam ook een bijzondere klus bij voor de P.E.N. centrale in Velsen. Naast het graszoden leggen en het onderhoud van het terrein (maaien) kwam de opdracht om ca. 100 grote bomen te verplanten. De bomen werden door een kraan van Mammoet uit de grond getild en naar de nieuwe bestemming gebracht. Dat was een mooie klus en de broers hebben dat tot de half jaren ‘80 gedaan. Ook kwam er een In de jaren ‘70 veranderde het een en ander. De riethandel voor het afdekken van de bollen was in die tijd erg arbeidsintensief. Het moest door de rietsnijders met de hand worden gesneden en op een schuit worden gesleept. Vervolgens voer de volle schuit van de slappe kant (rietkragen) vaak naar de overkant en werd het riet op de harde kant gelost. Van de harde kant op een platte kar en van de platte kar weer op de vrachtwagen. Later kwamen er machines, die er bossen van maakten. Uiteindelijk kwam er stro voor in de plaats, pick-up baaltjes 20 a 25 kg. Nu hebben zij balen van 400 kg en gebeurt het laden en lossen met zogenaamde stro- prikkers. Het stro werd voornamelijk opgehaald uit de Flevopolder en de Wieringermeer.

Jaarboek Stichting Oud Limmen | 2017 | | pagina 31