21 Wat heb jij nog onthouden van Sinterklaas? “Dat deed mijn moeder heel leuk. Vooral toen we groter waren want dan was er pakjesavond. Mijn moeder verstopte soms de pakjes. Dan liepen wij kinderen achter elkaar aan om ze te zoeken. Dan gaf mijn moeder aan een van de kinderen die achteraanliep stiekem een pakje mee dat voor één van de voorsten bestemd was. Zo werd het aardig lang zoeken. Dat vond ik heel gezellig. Onze Frans was nog klein dus die mocht stoeltje zetten. Terwijl de ouderen pakjesavond hielden was Frans wakker geworden van de herrie waarschijnlijk dus die kwam naar beneden: “O” zei hij, “Sinterklaas is geweest!” “Niets ervan jongen,” zei mijn moeder, “naar bed jij!” en ik moest mee met Frans naar boven en daar wachten totdat hij weer sliep. En zo miste ik toch weer een stuk. Verder weet ik nog dat Theo een oud-horloge kreeg en dat hij daar zo gek mee was!” school, maar ook niet naar huis wilde. Toen ik na de lagere school op de huishoudschool zat moesten we onder andere ook strijken leren. De andere meiden hadden allemaal leuke dingetjes mee om te strijken. Ik had alleen maar een stapel overhemden. Wat ik mij verder nog herinner is dat wij thuis voor en na het eten moesten bidden, en ik had dat al gedaan, maar ik moest nogmaals bidden van mijn moeder. Daar was ik zo boos om, zonder jas ben ik naar school gerend, het was begin februari dus had ik mezelf daarmee te pakken, ik heb het hartstikke koud gehad. Ik mocht weleens bruidje zijn in de kerk maar op een keer regende het zo hard dat ik ben gaan schuilen in de broodmand die op de fiets van mijn vader zat. In de maand oktober moesten wij ’s avonds naar het lof in Het Putje. Op de terugweg pikten wij peren uit de tuin van de familie Bult.” Wat ben je na je schooltijd gaan doen? “Natuurlijk moest ik thuis helpen, maar één dag in de week mocht ik bij andere mensen in de huishouding helpen. Het geld wat ik daar verdiende mocht ik houden, dat was dan mijn zondags centje. Maar ik moest er wel mijn nylons en zo van kopen. Toch was dat helpen bij anderen voor mij een dagje uit. In die tijd moest ik slapen bij de ouders van mijn moeder, dat heb ik twee jaar gedaan. Zij waren al behoorlijk op leeftijd maar wilden beslist niet naar een bejaardenhuis. Dus moest ik elke avond naar Heiloo om bij ze te slapen als een soort oppas.”

Jaarboek Stichting Oud Limmen | 2017 | | pagina 22