11 Toen Gerard en Rie verhuisd waren van Haarlem naar Velsen-Noord werd er uitgekeken naar een bedrijfsruimte in de buurt. Die werd gevonden in de benedenverdieping van Buurthuis De Meerpaal in Velsen-Noord. In eerste instantie werd dit deel gehuurd, maar later werd dit toch aangekocht. Dit pand was eigendom van het Kerkbestuur van Velsen. Ondanks dat de bovenverdieping nog als ontmoetingsruimte voor bejaarden was gereserveerd, wilde het Kerkbestuur het hele gebouw toch verkopen. De familie Duijkersloot was daar als koper meteen voor in, maar wilde daarmee het gehele gebouw overnemen. Dit complex bleek spoedig alweer te klein en men vond aan de overkant ruimte in het pakhuis van Kapitein Kaas in Velsen-Noord. Kapitein Kaas had inmiddels in IJmuiden een ander pand betrokken. Door het bijhuren van nog twee opslagruimtes werd gedacht voorlopig genoeg opslagruimte te hebben en het daarmee te kunnen redden. De gemeente was in het gebouw de Meerpaal geïnteresseerd en beide partijen werden het eens over de prijs. Het probleem met de gemeente was echter, dat er wel interesse was, maar overgaan tot betalen liet op zich wachten. Er werden toen harde onderhandelingen gevoerd en uiteindelijk werd er toen ook betaald. zeventig was. Op een van de slaapkamers aan Kerkweg 34, waar hij nog steeds woonde met zijn vrouw Marie, werd het apparaat geplaatst en kon het drukken beginnen. Deze goede man kreeg er echter de zenuwen van als het apparaat weer in storing viel en dat gebeurde nogal wat keren. Hij stopte er al snel mee. Dit drukken van de etiketten werd daarna overgenomen door Rie, de vrouw van Gerard. Intussen waren de vier jongens al weer in staat om een handje te helpen en werd Peter de oudste zoon, die inmiddels zijn rijbewijs had behaald, ingezet om de artikelen te bezorgen. De zonen Ger en Kees gingen langs allerlei zaken als vertegenwoordigers van verpakkingsmateriaal. Dit werd later ook door de oudste zoon van Peter gedaan (kleinzoon van oprichter Gerard). Zoon Hans was de man op kantoor en kreeg daar de leiding, toen vader Gerard stopte met werken. Peter verliet de firma, omdat hij zich meer aangetrokken voelde tot de muziek en begon een platenzaak in Amsterdam. Het ondernemerschap werd dus duidelijk van vader op zoon doorgegeven.

Jaarboek Stichting Oud Limmen | 2017 | | pagina 12