10 Toen er vraag kwam naar een prijzentang werd er gezocht naar een leverancier van deze tangen. Dat was een behoorlijke beslissing, want van het een kwam het ander. Het waren niet alleen de prijstangen, die geleverd moesten worden, maar ook de bijbehorende etiketten. Het bedrijf Gédé kon deze etiketten allemaal leveren voor veel verschillende etiketteermachines. Je kon etiketten zowel bedrukt als onbedrukt bestellen. Voor het bedrukken van deze etiketten werd vader Piet Duijkersloot gevraagd, die ondertussen al dik in de en later werd de zaak onderdeel van supermarktketen Spar. Het was hard werken van ’s morgens vroeg tot ’s avonds laat. Maar er was vooruitgang in het bedrijf. Ondertussen werd het gezin gezegend met vier zonen: Peter, Kees, Ger en Hans. Op een keer was er een buurtfeest waarop Gerard en zijn vrouw erg laat aankwamen. Dat kwam, omdat zij heel veel pakken suiker met de hand af hadden staan wegen in kilo's en ponden. Het kwam ter sprake dat er veel tijd ging zitten in het voorverpakken van suiker. Op deze buurtavond kwam Gerard in contact met een buurman die zowel uitvinder als constructeur was. De buurman kwam op het idee om een volume-vulmachine te ontwerpen, zodat je op een simpele manier de suiker in een halve kilo en in één kilo kon afvullen. Dat zou een enorme tijdswinst opleveren. Deze vulmachines moesten echter wel verkocht worden. Gerard zag er wel iets in om deze aan de man te brengen. Zo werd deze melkboer en kruidenier ook en passant vertegenwoordiger. Gédé Verpakkingen. De onderneming begon als Gédé Haarlem, omdat Gerard en zijn vrouw nog in hetzelfde pand woonden. Na de verhuizing naar Velsen- Noord werd het Gédé Velsen. De vulmachines werden niet het succes waarop was gehoopt. Gerard liet beslist de moed niet zakken, maar ging op zoek naar artikelen die hem wel interessant leken om in het assortiment op te nemen, zoals onder andere afrolapparaten voor plakband met bijbehorend plakband, codeertangen en codeertape. De codeertang was een oplossing voor de winkels waar de tekst van het artikel op de schappen kon worden geplakt. Zo kon men makkelijk zien welke artikelen moesten worden bijgevuld en welke producten in het schap hadden gestaan.

Jaarboek Stichting Oud Limmen | 2017 | | pagina 11