9 Limmen, maar ook van buiten de gemeente voorzien van een wens of een gedicht. Als men dan later kwam om te zeggen dat het goed geslaagd was en er gevraagd werd naar de kosten voor de gedane dienst, dan was steevast zijn antwoord: "Doe maar een doosje sigaren”. Het is ook gebeurd dat er een jonge vrouw uit Warmenhuizen kwam vertellen dat het zo mooi was, dat het eigenlijk onbetaalbaar was en daar liet ze het ook maar bij. Toen Gerard de zaak had verlaten heeft vader Piet de zaak overgedaan aan Han v.d. Peet, die hij de eerste tijd nog heeft geholpen. Piet en Marie zijn toen verhuisd naar Kerkweg 34, waar later Walt en Truus Pepping zijn gaan wonen. Het werken zat Piet in zijn bloed en hij kon moeilijk van het kribje scheiden. Daarom is hij nog geruime tijd werkzaam geweest bij melkfabriek "de Vereeniging". Tenslotte zorgde zijn afnemende gezondheid ervoor, dat hij met het werk in de fabriek moest stoppen. Thuis op de Kerkweg heeft hij zoon Gerard nog geholpen met het bedrukken van etiketten, maar daarover straks meer. Dat het ondernemerschap was doorgegeven werd al snel duidelijk door zoon Gerard. Gerard ging zijn eigen weg. Hij verliet Limmen en begon in 1956 een melkzaak aan de Plataanstraat in Haarlem. Met zijn vrouw dreven zij de winkel en een melkwijk. Daar het een oude bedoening was, werd de winkel al in datzelfde jaar verbouwd tot een zelfbedieningszaak. Eerst was dat de Tip, een vrij onbekende naam Zelfbedieningszaak "Spar" in Haarlem "SS-.-

Jaarboek Stichting Oud Limmen | 2017 | | pagina 10