belde hij om 2 uur 's nachts een veerijder om een koe dezelfde Ook toen waren er al bezuinigingen in de bejaardenzorg en dus werden de kolen door allerlei lieden gejat, en naar de Cameren gebracht. Piet droeg ideeën aan en speelde zelf ook zijn rol zo goed, dat hij er zelfs een ossekar (Os car) voor kreeg. Vooral de scene waarbij hij vanuit het dakraam zijn vriend en piloot Joop IJzendoorn uit de lucht schiet spreekt tot de verbeelding. Bij de uitreiking van de Oscar kreeg hij een pakje shag, omdat hij altijd met een peuk in zijn mond stond te praten. I n 1990 bestond Limmen 1250 jaar en ook Piet had zich een passend pak aangemeten zoals een heer van stand dat betaamd. Jelle Dekker kwam ook regelmatig langs, maar die ging op een baal hooi zitten met een Frans cognakkie en zei: "Ik ga wel kijken hoe jij de koeien melkt". Piet belde soms midden in de nacht Gerrit Hartog op. Ken je effe kommen?" Dan was er weer een koe, die de kolder had en twee soortgenoten had meegenomen het land in. Dwars door de sloten werden de dieren dan weer teruggehaald en onder de blubber genoot hij dan na onder het gen ot van een drankje. Een andere keer ochtend nog naar de markt in Purmerend te brengen. Ken je effe kommen? Maar het duurde wel even voor de koe uit de stal in de veewagen zat. Daarna was er tijd voor een biertj e of een glas rode wijn voor Piet en een Frans cognakkie voor Gerrit. O ok als er een koe moest kalveren belde Piet weer op: ken je e ffe Of f die keer dat P iet belde onder het eten. Ken je effe kommen met een verbandtrommel? Piet was uitgegleden tussen de koeien en een geschrokken koe had Piet een ferme trap gegeven. Piet had een klein scheurtj e boven zijn oog, het was bijna niets, maar bij elke hartslag spoot het bloed wel een meter weg.

Jaarboek Stichting Oud Limmen | 2016 | | pagina 8