filmopnamen gemaakt voor de dorpsfilm "Dorp op drift". Een grote mogelijkheid om zo veel mogelijk "bekende" Limmers in beeld te 6 werd er een lam geboren, wat te hoog in het bloed zat. Het lam was dus ziek en eigenlijk al opgegeven. Het was dan wel voorjaar, maar het was slecht weer en het lam werd binnen in een grote doos bij de kachel gelegd. Piet lag in de bedstee te slapen toen hij gestommel hoorde in de kamer. Bang voor inbrekers ging hij op onderzoek. T ot zijn verbazing zag hij het lam weer rondspringen in de kamer. Piet had veel vrienden en dat kwam hem soms wel goed uit. Hij was best wel goochem, want met zo veel mensen om zich heen, liet hij zich graag helpen. Zo werden alle lastige klussen op en rond de boerderij wel gedaan zonder dat hij zelf een hand hoefde uit te steken. Een treffend voorbeeld was, dat hij samen met Piet Bakker en Gerard Liefting de sloten rond de boerderij zou heinen. Toen het werk bijna klaar was, kwam Piet aanlopen met de vork over zijn schouder. Zo ook bij het lossen van de strobalen, die Piet besteld had en hij op het laatste moment kwam aanlopen, toen Piet heeft, toen hij ongeveer 25 jaar oud een meisje uit Beverwijk, zij was kapster verder niets geworden. het meeste al gelost was. was, verkering gehad met bij Stuifbergen, maar dat is I n 1983, P iet was toen 42 jaar, werden er bij hem op de boerderij berg witte kool op het erf van Piet was de aanleiding voor het maken van de film. Regisseur Jaap Adrichem zag in de koolberg een mooie brengen.

Jaarboek Stichting Oud Limmen | 2016 | | pagina 7