Ondanks al het verdriet probeerde zijn vader het voor zijn kinderen zo gezellig mogelijk te maken. Er was dan ook altijd veel visite op de boerderij. Toen al was het een zoete inval bij Dijkman. Alle notabelen van het dorp kwamen wel eens langs. Meester Mok, meester Bruschke en pater Koomen. Ook de avondjes met de buren van de Schoollaan waren heel gezellig. Jaap van der Steen, die ook dijkgraaf was, Corrie Mors, Antoon van der St een, D o o rtj e Hes, Jaap Groot, Corrie Kapitein en Johan van der Steen waren graag geziene gasten. Vooral de bulderende lach van Jaap Groot werd dan vaak gehoord. Op één van die avonden werd Ma Mooij, de vrouw van Ar ie Mooij, op een omgekeerde tafel gejonast. Het was dan ook niet vreemd dat Piet eigenlijk op dezelfde manier verder ging. Vanaf circa 1967 werkte Piet met onder andere Dick Ad miraal bij de zuivelfabriek van Jan Zomerdijk. Naast andere klussen hield Piet zich voornamelijk bezig met het schoonmaken van de melkbussen. Het was toen allemaal nog landelijk gebied, de Dampegheestlaan bestond nog niet. Zodoende kon Piet vanuit een raam van de melkfabriek, uitkijken over het Oosterveld, richting zijn boerderij. Zo kon hij ook precies zien of broer Toon de koeien wel of niet naar het land had gebracht! Broer Toon kreeg echter verkering met een heel lief meisje, een apothekersassistente, en vertrok naar Medemblik. Toen stopte Piet in januari 1977 bij de melkfabriek en ging hij zelf zorgen voor de circa 20 koeien, daarbij geholpen door Egbert en Cees P epping, die een oogje in het zeil hielden als er een koe ziek of drachtig was. Ook Maarten Schermertz uit Heiloo had samen met zijn broer wat schapen lopen op het land naast dat van Piet. Maarten was een serieus mannetje en dronk elke morgen om acht uur een kop koffie met Piet. Klokslag half negen ging hij dan weer weg. Op een dag 5

Jaarboek Stichting Oud Limmen | 2016 | | pagina 6