kan wel stellen dat mijn advies: "ga vriendelijk met elkaar om" bij de 62 Vertel eens over enkele bijzondere gebeurtenissen uit die tijd Dat zijn er veel. De ontwi kkelingen binnen de Limmer IJsclub, dat Ton Groot Nederlands kampioen werd op de Jaap Edenbaan. De alternatieve Elfstedentocht in Lillehammer, met die brede wintersport daar: niet alleen het schaatsen maar ook skiën en langlaufen, magnifiek gewoon! Ook dat er een kunstijsbaan in Alk maar kwam. Voor mijzelf had ik met pech te maken, wat de Elfstedentocht betreft. Dat kwam zo, in '63 had ik mij gelijk opgegeven als lid van de Elfstedentocht, dat betekent dat je uitgenodigd wordt voor een volgende tocht. De volgende was in 1985, laat ik nu net op dat moment met mijn zoon Dirk in Noorwegen op wintersport zijn. Gelukkig was er in 1986 weer genoeg natuurijs. Zodoende had ik mij al direct opgegeven bij de organisatie van de Elfstedentocht. Ik kreeg een startnummer onder de honderd. Toen heb ik longontsteking opgelopen, daarmee was mijn kans op het halen van een kruisje verkeken." Je hebt ook heel wat jaren in het Bestuur gezeten "34 J aar, ik heb dat altijd met veel genoegen gedaan, het was prettig werken met het Bestuur. Voor mij was het een prachtige tijd, nu blijf ik nog steeds aan de zijlijn actief. Het kan in je leven zo lopen, als ik in Heiloo was blijven wonen had ik dit met schaatsen nooit zo gehad. Ook het trainen met de jongeren gaf mij veel voldoening. Ik ruim 120 jarige Limmer IJsclub goed wordt nageleefd. Beste Rein en Piet, Geweldig, die inzet van jullie beiden om zoveel jaren de jeugd te trainen. Dank zij jullie zijn er al zeker drie generaties die de kunst van goed schaatsen op een prettige manier hebben geleerd. Limmen mag zich rijk noemen met trainers van jullie kaliber. Gerda Kuyper-Bruschke

Jaarboek Stichting Oud Limmen | 2016 | | pagina 63