Na, 63 kwam de grote verandering Ja, heel veel jongeren hadden de smaak te pakken, ze wilden verder komen met schaatsen. Er was in Limmen nog geen trainer, dus ben ik een cursus gaan volgen bij de KNSB voor oefenmeester. W at heel bijzonder was voor die tijd was dat wij als bestuur hadden gekozen voor gezamenlijke training van jongens en meisjes. Dat heeft eerst wel kritiek opgeleverd. De trainingen hielden wij op het oude voetbalveld aan de Dusseldorperweg. Daar gingen we droog trainen zodat de conditie ook s zomers op peil bleef. De L immer IJsclub was de enige in de omgeving die deze keuze maakte. Het betekende een heropleving van de trainingsgroep. Er was zoveel toeloop dat wij soms met twee bussen vol naar de Jaap Edenbaan gingen en ook zijn wij een paar keer naar Heeren veen geweest. Het bleek zo een echte kweekvijver te zijn voor de jeugd om goed te leren schaatsen. Hoe lang ben jij trainer geweest Nou, zo ongeveer tussen de 30-35 jaar. *W at ik naast het trainen altijd prachtig vond om te doen waren die toertochten uitzetten, of de Ronde van het Overdie organiseren. Daarbij had je altijd alle medewerking van veel Limmers, mensen die bereid zijn om de banen te vegen, de Koek en Zopie te regelen, helpen met tochten uit te zetten, stempelen, noem maar op! Zonder deze mensen in de achterhoede zou het lang niet altijd gelukt zijn. Voorheen werden de ronden gehouden op het Kerkemeer in Akersloot. Daar was altijd gezellige muziek, maar later zijn we het zelf gaan organiseren op het Overdie. Dat liep geweldig. 61

Jaarboek Stichting Oud Limmen | 2016 | | pagina 62