De coach daarvan zei tegen Phil: "jij mag niet meedoen met schandalig die trainingspakken!"" 60 wedstrijden, of je moet 1500 dollar betalen Maar onze jongens pikten dat niet, zij namen het voor Phil op: "Phil gaat gewoon rijden! En er wordt niks betaald, klaar!" In het hotel zat ook Leen Pfrommer met zijn groep. Leen zijn vrouw was ook mee. Deze dame hield alles heel goed in de gaten. Wij hadden met onze jongens afgesproken dat zij netjes in het pak zouden komen bij het diner, ook één glaasje Gluhwein was toegestaan. Leen had niets besproken, de jongens kwamen gewoon in trainingspak bij het diner. Toen mevrouw Pfrommer dat zag werd ze behoorlijk boos. Het ging van: "Niks geen Gluhwein, en V,n d je dat er veel veranderd is sinds 1974? "Ja ik mis tegenwoordig vooral de saamhorigheid, het is zo ieder voor zich. Om een voorbeeld te geven: s zaterdags wordt er op De Meent tussen 17.00 - 20.30 uur met de Limmer IJsclub geschaatst. Daar moeten wij twee mensen bij leveren om te jureren. Als wij zelf de mensen er niet voor aanwijzen, zou het altijd op dezelfde vrijwilligers neerkomen. Maar toch nu na ruim 39 jaar, train ik de jongeren nog steeds met veel plezier." I/Wanneer ben je bij de IJ sclub begonnen? "Van oorsprong kom ik uit Heiloo en nadat ik met Thea trouwde in 1962 zijn wij hier aan de Bogerdlaan in Limmen gaan wonen. Voor die tijd was ik atletiektrainer in Heiloo maar daarnaast schaatste ik ook graag. In die strenge winter van '63 toen die barre Elfstedentocht gereden werd, heb ik daar ook nog aan meegedaan. Die tocht was zo zwaar dat maar 0,7% de finish heeft gehaald. Daar zat ik ni et bij Mijn nieuwe overbuurman Jaap Min, die wel in de gaten had dat ik graag schaatste, kwam aan mij vragen om eens mee te gaan naar de Limmer IJsclub. Dat heb ik geweten, ik werd daar meteen voor het bestuur gevraagd, omdat er ook iemand van de andere kant - niet katholiek - in het bestuur moest. Dat was mijn eerste ontmoeting met het Bestuur.

Jaarboek Stichting Oud Limmen | 2016 | | pagina 61