HERINNERINGEN AAN... SCHOOLREISJES De redactie heeft bij de keuze van dit onderwerp zich niet gerealiseerd dat veel kinderen in die tijd helaas niet mee konden met het schoolreisje, omdat er voor betaald moest worden. In veel gezinnen was daar echt geen ruimte voor. Herinneringen van Gerda Ku Op de dag van het schoolreisje kwamen er drie bussen van de firma Schilder en daar gingen als eerste alle jongens in en later alle m eisjes. We werden naar een speeltuin in Schoorl gebracht. Onder de middag moesten wij daar buiten aan lange tafels ons meegebrachte brood opeten en kregen er een glaasje limonade bij. Na het brood eten werden eerst de jongens en later de meisjes opgehaald en naar het strand gebracht in Camperduin. Je mocht alleen maar pootjebaden, verder was er niets. Toch vond je het geweldig want je was niets gewend. Na ongeveer een uur werden de jongens weer als eerste naar Limmen teruggebracht, daarna werden de meisjes opgehaald. Ik weet nog dat mijn moeder ons stond op te wachten met de woorden: Och kinderen toch, wat jammer voor jullie dat het zo regende vandaag ^V ij waren stomverbaasd, bij ons was geen druppel gevallen. Herinneringen van Suze Nijman - N uyens Met de zesde klas zijn we naar de piramide van Austerlitz geweest, en daarna naar een speeltuin. Dat was een hele belevenis. Ik herinner me nog dat het een mooie, gezellige dag was. Herinneringen van Kees Veldt Ik zat in de derde klas. Daar kregen wij in het nieuwe schooljaar een schoolju ffr ouw, haar naam was Ellen W ever uit Amsterdam. Ze had het idee geopperd om af en toe met een 4- of 5-tal jongens naar Amsterdam te gaan, naar Arti s of Schiphol. Ikzelf, Ko Min en Siem Kuiper zijn naar Artis geweest. Ook is mij heel goed bijgebleven dat wij langs geweest zijn bij de slagerij van Kees P epping de vader van René, die nu aan de Kerkweg in Limmen woont. De R eda cti e 57

Jaarboek Stichting Oud Limmen | 2016 | | pagina 58