die tijd heet ons huis "in de Gelucksalighe Conifeer" en gelucksaligh 49 zaadjes uit tevoorschijn sprongen. De vader moest ze natuurlijk planten en hj hoopte dat er net zulke mooie ranke bomen uit zouden groeien als in de Libanon zelf. En ja hoor, na enige tijd kwamen er kleine groene sprietjes onder het zaadje uit. Dit groeide uit tot ware bomen. Dit voorval groeide uit tot een waar plan. De vader was eigenlijk al een vroege milieuactivist. Hij wilde alle mensen in en om Limmen laten meegenieten van de prachtige natuur en de zuurstofproducerende bomen. Zo ontstond het idee om naast zijn reizen een boomkwekerij te beginnen, zodat alle Lim mers konden genieten van de zuurstofrakkertjes! De zaadjes werden geplant in echte Limmer bodem, zodat de bomen gewend zouden zijn aan onze zandgrond en onze Nederlandse temperaturen. Ook de kinderen werden aan het werk gezet. Zij hielpen mee met het onkruid wieden en de boompjes, wanneer deze groot genoeg waren, te verpotten in plasticcontainertj es. Nu moest de Limmer bevolking nog weten dat deze zuurstofrakkertjes te koop waren, dus de vader adverteerde in het Limmer krantje met steeds weer actuele berichten en aanbiedingen van zijn groene zuurstofrakkertjes. En waar kon je deze boompjes dus kopen? In de Gelucksalighe Conifeer. Het heerlijkste plekje op aarde, het plekje waar hij altijd weer blij was om aan te komen na zijn reizen, het plekje waar hij zich helemaal thuis voelde, bij zijn vrouw en kinderen, daar op de Visweg in Limmen. Eigenhandig werd er een houten uithangbord gemaakt, de letters werden erop getekend, uitgesneden en met goudverf in gekleurd. Het uithangbord werd geplaatst en de verkoop kon beginnen. Vanaf was het er. Wij kinderen hebben daar en in Limmen van een heerlijke, zorgeloze en zonnige jeugd mogen genieten, waar ik nog steeds met een glimlach aan terug denk. Elly Vreeburg

Jaarboek Stichting Oud Limmen | 2016 | | pagina 50