Gelucksalighe Conifeer". "zaaddoosjes" op de 48 \rokkenburg dus. k hoop dat deze uitleg klopt en anders oprechte excuses "IN DE GELUCKSALIGHE CONIFEER" (V.sweg 18) Geschreven door Lydia van Bleisem Oudste dochter van An en Siem van Bleisem, Er was eens lang, lang geleden een vader die in Limmen woonde. Hij woonde daar aan de Visweg 18 samen met zijn vrouw Annie en hun 6 kinderen: Herman, Siem, Lydia, Carien, Jan en Ingeborg. Vader Simon was heel vaak lang weg voor zijn werk en zijn vrouw en de kinderen pasten dan samen op elkaar en op het huis. Het was altijd feest als de vader weer thuis kwam van zijn lange verre reizen. Hij bracht vaak bijzondere cadeaus en/of geheimzinnige voorwerpen mee uit verre vreemde landen. Als zijn koffer dan opengingzaten de kinderen er in een kringetje omheen. W at zal het deze keer brengen? Prachtige houten, felgekleurde speelgoed poppetjes uit Japan, een geborduurde blouse uit Afrika of een oude vaas uit Afg hanistan. Vele schatten vonden zo hun weg naar Limmen, waar ze dan bekeken en bewonderd werden. Ondertussen luisterden de kinderen naar alle reisverhalen van de vader. Hij reisde graag en vertelde ook graag over zijn wereldreizen. W aar hij ook kwam, hij genoot van de andere culturen, het eten en de gebruiken van de verre volkeren. O p één van zijn reizen kwam hij in de Libanon en zag daar prachtige, groene coniferen staan in alle maten en kleuren. Hij vond ze bijzonder mooi en zag een aantal grond liggen. Hij pakte ze op en nam ze mee naar huis. Thuis aangekomen werden ze in een schaaltje gelegd en even vergeten. Totdat.de zaaddoosjes open knapten en er piepkleine

Jaarboek Stichting Oud Limmen | 2016 | | pagina 49