VOORWOORD U heeft kunnen zien dat de voltooiing van de verbouwing van de voormalige brandweerkazerne nadert, niet alleen de buitenkant maar ook de binnenkant heeft een grote verandering ondergaan. Het moment dat met de verbouwing werd begonnen zal ik niet gauw vergeten. Het gebouw verkeerde in slechte staat, er was nooit iets aan het onderhoud gedaan. Met elkaar hebben wij de schouders eronder gezet met uiteindelijk een goed resultaat: Limmen heeft er een prachtig gebouw bij gekregen. Na meer dan 25 jaar ondui delijkheid kan de ontwikkeling van de Museale Hoek een aanvang vinden. De ruimte krijgt de bestemming van tentoonstellingsruimte en er gaan lezingen worden gehouden. Een proeflokaal voor Dampe- gheest bier zal een extra dimensie geven aan het gebruik en zal worden gecombineerd met het tonen van filmmateriaal. Aan de inhoud van het boekje hoef ik weinig toe te voegen. Het schrijversteam heeft weer op een inspirerende, creatieve manier allerlei onderwerpen bijeengebracht. De verhalen over bekende Limmers zullen eenieder zeer aanspreken. Zoals de bedachte formule werkt voor de donateuravonden werkt dit ook, gezien de vele spontane reacties, voor het boekje. Natuurlijk afgewisseld met aansprekende gebeurtenissen. De donateuravonden waren weer een succes. Gezien het grote aantal deelnemers overwegen wij om een vierde avond te geven in de tentoonstellingsruimte. De ruimte laat minder toehoorders toe en zal anders worden ingevuld. De donateuravond is op DVD vastgelegd en kan dan worden getoond. Een datum is nog niet bekend omdat wij eerst toewerken naar afbouw van de ruimte. Ron Duindam 2

Jaarboek Stichting Oud Limmen | 2016 | | pagina 3