Mede dankzij Limmer dj's als Rockey Beton (Henk Mooij), Early Bird natuurlijk ook. Rob's radionaam was Robbie Roadstar en hij van de RCD waren daarmee belast. Ze kwamen als beesten terug, tot hun knieën onder de blubber. Toen bleek dat ze een loze kabel (nepkabel) hadden opgegraven, barstten de toeschouwers in lachen uit. Het is toen een tijdje stil geweest in de ether. Jaren later zijn ze weer begonnen in een schuurtje bij Arie Mooij aan de Achterweg. De antenne hing in een hoge boom op het erf en bij storm moest die wel eens gedraaid worden. Dat was nog een link klusje. Maar Radio Désiree was geboren. Een prachtige tijd en de groep luisteraars werd groter en groter. (Fokke Guikema), P eter de muziekvreter (P eter Boer) en Jackey van Oost (Conja Mooij) werd dit een groot succes. Je kon meedoen aan het spelletje "geen Ja geen Nee" en op zondag kwam er altijd een man, die zich verkleedde in de dors en dan op de radio sketches nadeed in het W estfries dialect zoals Kees Stet. In de dors stond ook een lange tafel met daarop bakken uitgestald met singletjes op alfabetische volgorde. Na die mooie jaren verhuisde de zender in 1987 naar de Rijk sstraatweg achter de Uitkomst bij Herman Lute. De naam van de zender werd veranderd in Radio Excellent. Dat werd een kraker. Zij draaiden voor elk wat wils en het luisterend publiek werd mega groot. Vanuit deze studio in Lim men werd uitgezonden via een oude Philips TV van G iga H ertz naar de FM. D us de RCD wist niet waar dat vandaan kwam. Ze hadden een korte antenne die nauwelijks zichtbaar was en er stond een antenne in Bakkum Noord. Daar hing hij achter de gele silo Daar hebben ze jarenlang plezier van gehad en de luisteraars gebruikte het singletje The Kid van André Brasseur als begin- en eindtune. Je kon verzoekplaatjes aanvragen. Er waren jonge meisjes die met hun zakgeld naar de oude telefooncel gingen, op de hoek van de van Alk emadelaan en de Sportlaan en zo een plaatje aanvroegen. Er was natuurlijk veel concurrentie van de zeezenders Radio Veronica, Radio Noordzee, Radio Caroline en Mi Amigo, maar ook van illegale zenders in de buurt; Radio Montevideo in Egmond welke een zendmast had in Bakkum-Noord; Radio Special van Harold van Vegten ook in Limmen; Focus 103 in Heiloo en ook Radio Casanova in Heiloo met John Geels. Ook Henk Kaandorp en Maarten Lieferink waren op dit gebied actief. 35

Jaarboek Stichting Oud Limmen | 2016 | | pagina 36