Castricum van de gemeente kwam af en toe om te controleren op zondag. De keuze om een camping te beginnen kwam goed uit, want zo rond 1960 moest Anthon stoppen met de bollen vanwege zijn rug. We gingen ook vaak kamperen bij de boer in Friesland met de tent, dat was ook altijd een groot feest. We hebben nog eens gehad dat de hele boel in elkaar zakte omdat er palen misten. Toen mochten we van de boer op de zolder slapen. Maar daar hoorden we constant een geluid dat we niet vertrouwden. Dus op zolder was niet zo n succes. Anthon was altijd al geïnteresseerd in de politiek en is daar later ook actief in geworden. Hij was vaak weg voor vergaderingen. Dochter Lia reed hem altijd als hij in Den Haag moest zijn. Op een gegeven moment had Anthon s avonds weer een vergadering in Limmen, maar hij voelde zich helemaal niet lekker en was erg benauwd. Toen is hij met spoed naar het ziekenhuis gebracht. De volgende dag ben ik weer bij hem op bezoek geweest, het ging gelukkig al wat beter. Vanuit het ziekenhuis ben ik onverwachts langs mijn schoonzuster op bezoek gegaan. Laat nou in die tussentijd vanuit het ziekenhuis naar huis gebeld worden dat ik direct moest komen omdat het met Anthon niet goed ging. Toen hebben de kinderen nog ik weet niet hoe lang moeten zoeken voordat ze mij te pakken hadden. Ik gelijk naar het ziekenhuis, maar toen was Anthon al overleden. Onze jongste was toen nog maar acht jaar. Dat werd een moeilijke tijd voor je? "Ja, dat kan je wel zeggen. Je blijft achter met een gezin van dertien kinderen thuis, want twee waren er al getrouwd. Het moeilijke was dat ik altijd alles met Anthon kon overleggen en nu moest ik het alleen doen. De kinderen hadden zelf hun verdriet. Van wie ik in die tijd veel steun heb gehad, was ome Manus Twaalfhoven uit Uitgeest. Hij kwam elke zaterdag langs en dan kon ik even lekker praten over alles waar ik toen tegenaan liep. Van ome Joop mochten we als troost zijn caravan lenen, zodat we er met zijn allen even tussenuit konden. Dat was ons zo goed bevallen dat we zelf een stacaravan hebben gekocht in Enkhuizen. Als het spul op vrijdag thuiskwam was het wassen, omkleden en wegwezen. John ging met het bedrijf verder en later kwam Carel er ook bij en de anderen hielpen zo nodig mee. Ik hielp zelf ook zoveel mogelijk. We hebben weleens gehad dat de dahlia's heel snel uit de grond 27

Jaarboek Stichting Oud Limmen | 2016 | | pagina 28