kind in zijn auto had liggen. Niemand reageerde. "Van wie is die auto dan?" J a, het was wel Dirk zijn auto, maar Dirk zei. "ik heb geen kind". O ndertussen bij ons thuis grote paniek, Rietje was zoek! We hebben zelfs de politie erbij gehaald dus je begrijpt hoe blij wij waren toen Dirk thuiskwam met Rietje. 26 veel gezinnen kregen een kind in huis. Ieder gastgezin mocht een kind uitzoeken. Anthon wilde dat niet, maar hij wilde wel een kind dat overbleef! Dit werd Rosita, een heel zwaar meisje met dunne strengeltjes. Zij wilde graag schauklen (schommelen). Maar Rosita was zo zwaar dat ze door de schommel zakte. De kinderen moesten natuurlijk lachen maar lieten dit gelukkig niet merken. W at de kinderen vreemd vonden in die tijd was als zij s avonds haar pyjama aandeed zij haar onderbroekje uitdeed. Dan werd er nogal eens gegniffel d. Dirk Cornelissen ging met zijn auto met manden erop naar de veiling. Onze Riet was nog heel klein en was in één van die manden gekropen en in slaap gevallen. Een mevrouw zag dat kind in die mand liggen en ging het veilinggebouw in met de vraag, wie er een De kinderen gingen elke zaterdag gewoon in de teil. Zuster Buur had aangeboden dat we elke week met de kleintjes bij haar thuis onder de douche mochten. Toen onze Henk klein was, bleek hij uitgedroogd te zijn, wij zijn toen met hem naar dokter Naeses gegaan. Hij bleek tekort voeding te krijgen. Hij moest aangepaste voeding krijgen; Loek Rij s kwam elke dag om half acht het juiste nummer van Nutricia brengen. Dat was echt extra service. Toen onze Ton, de jongste, het kindje van de familie Van der Kolk zag en hem gevraagd werd wat hij van dit kindje vond, was zijn enige antwoordnet een aap Hoe ging het verder met het bedrijf "Als de wat grotere kinderen uit school kwamen hielpen zij ook met de dahlia s stekken. Maar het blijft een onzekere onderneming. Daarom had Anthon al bij de gemeente gevraagd of hij een camping mocht beginnen. Bij Cornelissen en Kr aakman waren ze daar al mee begonnen en zo n onderneming betekent vaste inkomsten. Na veel overleg met de gemeente kregen wij de vergunning om zomerhuisjes neer te zetten. ^V él met de voorwaarde dat de huisjes er gelijk moesten uitzien, daar waren bouwpakketten van, en er mocht op zondag beslist niet getimmerd of zo worden. Jan

Jaarboek Stichting Oud Limmen | 2016 | | pagina 27