t 20 kassier van de toenmalige Boerenleenbank en vertrouwensman van de gemeente. Zij konden het goed met elkaar vinden. Rond 1983 werd Frau Vink ziek en belandde in het ziekenhuis in Alkmaar. Ze overleed op 14 februari 1984 in de leeftijd van 83 jaar en werd gecremeerd in Driehuis. Tijdens de uitv aartmis in de Corneliuskerk sprak de pastoor de toepasselijke woorden: Ze heeft de armen binnengehaald en de hongerigen gevoed. Het overlijden van Frau Vink betekende het einde voor pension Holland Huis. Haar (stief)kleindochter, die het pand had geërfd, droeg de zorg van het perceel over aan een ander. Henk Smit woonde inmiddels al een aantal jaren in het huis van de familie Lens naast het pension. De eerste keer dat het pand aan Henk Smit te koop werd aangeboden, werd de transactie niet gesloten. Het pand werd vervolgens verhuurd als groepsverblijf, meestal aan kerkelijke Duitse groe- Dit verhuren ontaardde Na een arbeidzaam leven en een geduldig gedragen lijden is, na voorzien te zijn van het H. Sacrament der Zieken, van ons heengegaan, mevrouw EMMA MINNA MARTHA BRUNS weduwe van Jacobus Vink op de leeftijd van 83 jaar. ANNEKE en PAUL OLIVIER ANNIE en HEINZ CORRIEen CO timmen. 14 februari 1984 Rijksweg 82. Condoléance-adres: J. M. A. Beentjes, Ch. de Bourbonstraat 13,1901 TK Castricum. Er wötdt voor haar gebeden donderdagavond om 19.00 uur in de parochiekerk van de H. Cornelius te Limmen. De gezongen H. Mis van Requiem zal worden op gedragen vrijdagmiddag 17 februari om 13.30 uur in bovengenoemde kerk waarna de crematie zal plaatsvinden om 16.00 uur in het crematorium te Driehuis-Westerveld. peringen. vaak in een hoop lawaai en verpau- Na veel pering van het pand. gevallen van overlast en vernie lingen werd het pand in 1992 weer te koop aangeboden en heeft Henk Smit het alsnog gekocht. De woning bevond zich in een dermate slechte staat, dat de familie Smit het vrij snel heeft gesloopt. Nu was een definitief einde aan Pension Holland Huis gekomen. Een pension met een bijzonder verleden. Met dank aan alle mensen, die mij hebben geholpen In de zoektocht naar het wel en wee van pension Holland Huis van Fr au Emma Vink.. Elly Vreebu

Jaarboek Stichting Oud Limmen | 2016 | | pagina 21