Dorus, Gnadige Frau Vink, wie fiel eieren sollen es zijn? Frau Vink: Gnadige eierenboer, doe maar Ze was een uitstekende kokkin. Ze had in Duitsland in Köningsberg een restaurant gerund, waar ze haar kooktalent had ontwikkeld. Hier heeft zij destijds haar echtgenoot Jacobus Vink ontmoet. Frau Vink was zeer katholiek en wist enorm veel over het geloof te vertellen. Vaak nog meer dan de zusters uit de verschillende kloosters, waar ze Lida mee naar toe nam. Z[j was ook dol op Egmond met zijn duinen en de zee en verbleef daar soms een week in een hotel. Samen met Lida bezocht ze de jaarmarkt in Limmen en sloeg dat uitje nooit over. Frau Vink kocht van alles, liet Lida sjouwen en proe f de zelf de borreltjes, de worstjes en andere lekkernijen. Dat het ook wel eens niet goed kan gaan met huurders blijkt uit het volgende. Een man, die net ontslagen was uit de gevangenis, werd op verzoek van zijn moeder in Holland Huis opgenomen. Frau Vink kon zo een beetje toezicht op hem houden. Na een paar dagen kreeg deze man regelmatig bezoek van een dame, die het niet zo nauw nam. Door achterstallige betalingen belandde de man weer in de gevangenis, maar de sleutels waren in het bezit van die betreffende vrouw. Iedereen was als de dood, dat zij onverwachts terug zou komen om spullen te halen of met andere bedoelingen binnen zou komen. Koste wat kost: de sleutels moesten terug. Buren (o.a. familie Lens) en huisbewoners werden ingeseind en hielden de wacht. Op een middag stond deze dame plotseling op de stoep. Na gedreigd te hebben met het halen van de politie werden de sleutels op tafel gegooid en is van de deze dame nooit meer iets vernomen. 17

Jaarboek Stichting Oud Limmen | 2016 | | pagina 18