Ravage door gesprongen waterleiding 15 moesten worden opengezet. Zo, eerst eens laten luchten was haar vaste gezegde. ven de boel lekker Alle personen, die ik gesproken heb, konden zich de goede Duitse vrienden herinneren: Annie en Heinz. Zij hielpen ook mee in het pension en kwamen vaak naar Limmen. M evrouw Vink was een vrouw, die erg op zichzelf was. Je zag er verder nauwelijks familie of andere kennissen. Eind september was iedereen weer blij als de drukte achter de rug was. M evrouw Vink nam na de periode van al dat harde werken de medewerkers mee uit eten in chique restaurants in Amsterdam. Als het carnaval in Duitsland was dan mocht het personeel ook mee. M evrouw Vink betaalde dan alles en je werd dan heerlijk verwend. Als het pension gesloten was ging mevrouw Vink regelmatig naar familie in Duitsland. Twee maal per jaar bezocht ze daar een kuuroord. W. utK iyoy aarschijnlijk voor wat ontspanning en recreatie. Tijdens zon familiebezoek sprong de waterleiding in het pension. In het krantenartikel kun je hier alles over lezen. Volgens buurman Jan Dekker heeft aannemer Cees Pep ping de vele schade hersteld. Joop Bakkum restaureerde de meubels. Achter het pension verhuurde zij een zomerhuis. Nico en M arijke Zomerdijk waren daarvan de eerste bewoners en hebben dat helemaal opgeknapt. Na hen woonde ondergetekende er ook nog drie jaren in en later verbleven nog enkele startende woningzoekers in dit huisje LIMMEN Buren ontdekten gister middag een enorme ravage in het pen sion „Hollandhuis" aan de rijksweg, waarvan de eigenaresse mevr. Vink- Bruns enige weken in het buitenland verblijft. Tijdens haar afwezigheid sprong een waterleidingbuis op de 2e verdieping. Het water moet enkele dagen met kracht uit het lek zijn gespoten. Burgemeester Molhoek liet direct in grijpen. Personeel van gemeentewerken voerde de doordrenkte meubelen af naar hét gemeentemagazijn, pompte de volge lopen kelder leeg en verrichtte alle nood zakelijke werkzaamheden. Uiteraard was ook kortsluiting ontstaan. Een gedeelte van de electriciteits leiding werd spoedig door een electriciën hersteld. Gootste zorg was de zaak vorstvrij te houden. Te gen de avond was ook de centrale verwar ming weer hersteld. De ravage was groot. Zachtboardplafonds bezweken onder het water, bedden, vloerbedekking en meu belen waren totaal doordrenkt. Gepro beerd zal worden de bewoonster, die in Duitsland verblijft, telefonisch te berei ken. Onze dorpsgenoot en oud'wethouder Jan Rijs heeft dit pittoresk zomerhuisje destijds geschilderd (zie afbeelding).

Jaarboek Stichting Oud Limmen | 2016 | | pagina 16