zelfstandig meisje werkster Het was een tijd van hard werken, De kamers moesten worden schoongemaakt, het eten moest worden gekookt en daarna ook nog eens netjes worden opgediend. Alles moest met de hand gebeuren. Vaatwassers en snijmachines waren er nog helemaal niet, Een leuke bijkomstigheid was dat de buren van het pension twee vrijgezelle dames waren namelijk Anna en P i etj e Daans. Deze dames getooid met grote strooien zonnehoeden hadden een behoorlijke groentetuin. Daar kon het pension regelmatig wat van afnemen. Verser kon het niet. Joop Bakkum regelde de aanvoer van groente en soms fruit van de tuin van de dames Daans. Ook van zijn eigen moestuin werd flink gebruik gemaakt. Het seizoen voor pensiongasten begon in mei en stopte pas eind september. Voor direct gevraagd: Werktijden van 8-12 uur en 5-8 uur. Zondags vrij. Tevens voor enige uren per dag. MEVR. VINK, „Pension Hollandhuis" Rijksweg 82, Limmen. Telefoon (02205)-291 Soms kwamen er ook touringcars met gasten langs. Deze bezoekers werden dan in dependances ondergebracht, maar iedereen kwam wel eten in het pension. Dat waren drukke tijden voor het personeel. Eén van die dependances was bij Lies en Niek B akker aan de Kerkweg. Daar maakte mevrouw Vink gebruik van als er een te grote bezetting was. Elly kan zich nog een leuk voorval herinneren. Mevrouw Vink had op een keer zoveel gasten, dat ze noodgedwongen haar eigen bed afstond en zelf in het bad in de badkamer ging liggen om zo de nacht door te brengen. Mevrouw Vink had nog meer meisjes en vrouwen, die haar meehielpen. Elly Wej ers herinnert zich de volgende namen: Ans Snel, Ineke Duykersloot, Annie de inter, Nellie Al en mevrouw Hes. O ok heeft de moeder van Rens de V inter er gewerkt, maar ongetwijfeld zal de lijst met personeel langer zijn. Corry Beentjes -Steenman afkomstig uit Lim men en nu woonachtig in Castricum heeft er ook jarenlang gewerkt. Zij heeft daar een heel leuke tijd gehad en kon het prima vinden met Frau Vink. Toen Corry trouwde was mevrouw Vink van de partij op hun feest. Hoewel dit alles alweer ruim dertig jaar geleden is weet Corry zich te herinneren dat Frau Vink erop stond, dat s morgens eerst alle ramen eens flink 14

Jaarboek Stichting Oud Limmen | 2016 | | pagina 15