11 een camper naar de Rocky Mountains. Er ging een nieuwe wereld voor hem open. Een onvergetelijke ervaring. Bij terugkomst bleek de hele boerderij tot verrassing van Piet te zijn opgeknapt, al hadden zijn vrienden hier en daar wel de voegen uit de muren gesp oten Maar Oom Piet was weer terug uit Amerika. Het was wel een huis houden van Jan Steen, maar daar kwam in 1983 een einde aan toen Mary Hartog bij hem kwam werken. Maar dat was het niet alleen, ze was ook een luisterend oor voor Piet. Jarenlang heeft hij tafeltje dekje van de Cameren in het dorp rondgebracht, naar o.a. Jaap Schermer, Jaap Zonneveld Joep Dekker (studder), Kees O lbers, Piet van Tol, Niek Be entjes (de witpet)en Niek B akkum. Ook ging hij regelmatig op visite bij zijn favoriete tante Trien in de Cameren. Piet was een heel sociaal mens. Cor van der Steen mocht op zijn land een groentetuintje houden en in een tot camper omgebouwde bus luisterden ze samen naar klassieke muziek. Er zat ook een andere kant aan Piet. Zo rond 1987 belandde Piet in een crisis. Piet wilde praten over wat hem dwars zat, maar dat lukte hem niet. Hij kon zich niet uiten, wat voor hem heel vervelend was. Piet voelde zich ziek, vooral in zijn hoofd, maar wist dat te verbloemen. Totdat het hem allemaal te veel werd en Piet op 21 november 2002 zelf een einde aan zijn leven achterlatend. Voor hen geweest. Ad Hoek maakte, zijn familie en vrienden verbijsterd was Piet een VRIEND met hoofdletters,

Jaarboek Stichting Oud Limmen | 2016 | | pagina 12