een Limmer radiopiraat en op Eerste Kerstdag 's morgens om kwart de tekst "C ampingboerderij Piet Dijkman". "Bij het betreden van dit pand, stand." Maar Piet deed zelf ook wel eens wat terug, Achter Herman Lute zat voor zes werd op verzoek van Piet, Gerrit Hartog uit zijn bed gebeld met de mededeling: je bent nu rechtstreeks in de uitzending! Gerrit wist natuurlijk effe niet wat hij moest zeggen en Piet lag huilend van het lachen tussen zijn koeien, Op p een gegeven moment heeft Piet zijn koeien van de hand gedaan, Het werd hem allemaal te veel, Bij toeval kwam de scouting op zijn pad. Gerrit Hartog moest een groep Zweden onder brengen in verband met de Jamboree en hij vroeg of zij bij Piet vóór op het land mochten. Daarna kwamen er nog Italianen op de motor voor een paar nachtjes. Ook kwam er eens een groep van 60 O ostenrijkers en een stel oudere Volvo dealers, die moesten op de harde grond slapen. Voor zijn verj aardag had Piet van zijn vrienden kop en schotels gekregen met daarop Op het kozijn naast de voordeur had Piet een spreuk hangen: zet uw zorgen aan de kant, want hier woont een heer van Piet was ook gek op uitjes, dagtripjes. Ergens in een antiekwinkeltje kijken of er iets van zijn gading was en voor 60 gulden kocht hij dan een juk of zo. Ook wilde hij eens een keer een gordijn voor de loods. Hij wilde iets in het groen, dus gingen ze naar een dumpzaak in Alk maar en kochten daar een camouflagenet. Schoenmaker Hurkmans moest er dan ogen in zetten. Maar de verkoper had Piet inmiddels een heel legertenue aangesmeerd, broek, stropdas, overhemd en un ifor mj asje. Piet is twee keer naar Amerika geweest. Eén keer in 1989 en nog een keer in september 1999 samen met Gerard Liefting als vrijgezel. Eerst gingen zij naar Ab Vink in New York en daarna naar Jan van Bleisum in Kansas City. Daar vandaan reden zij in drie weken met 10

Jaarboek Stichting Oud Limmen | 2016 | | pagina 11