hadden Piet wijsgemaakt, dat ze 's nachts de fuiken moesten gaan 9 Piet kookte s morgens altijd twee kippeneieren en toen Piet naar het toilet ging, wat meestal wel een half uurtje duurde, verwisselde Piet Bakker de eieren voor vuile eendeneieren. Die hebben een beetje een blauwachtige kleur, dus dat zag Piet meteen, toen hj terugkwam. Daar kwamen toen wel enige krachttermen aan te pas. In de Rietderg achter het land van Piet, werden fuiken gezet om paling te vangen, die bij terugkeer in de melkkar werden gegooid. Ze lichten, omdat Jaap Vellinga van het Noord-Hollands Landschap overdag te veel controleerde. Zo gezegd, zo gedaan! Pet op, sjaal om en in het stikdonker voeren ze weg. Bij de fuiken moest er natuurlijk bijgelicht worden met een gr ote bouwlamp. Maar ze schenen er expres naast, zodat Piet nog niks zag. Opeens hoorde iemand geluiden. Piet had het niet meer. Ik ken jullie niet hoor fluisterde hij. Er was niks aan de hand natuurlijk, maar ze hadden Piet weer eens te grazen genomen. Piet hield wel van lekker eten, en vooral paling, daar kon je hem voor uit zijn bed halen. Jaap Metzelaar had een keer lekkere flinke makrelen meegenomen. Piet nam er één en nog één. Lekker zei Piet. Nou dan hebben we nu nog een vette paling zeiden de jongens. Maar Piet zat natuurlijk al vol van die tw ee makrelen. Lachen dus! Piet kon goed schaatsen maar op een dag ging het heel wat stroever dan normaal, het bleek, dat bijna alle klinknagels uit de ijzers en de schoen lagen. Ja de schaatsen hingen het hele jaar O ergens in de schuur, dus wat wil je? Op een dag vroeg hij Piet Bakker, of die hem niet even wilde wegbrengen. Hij moest naar een verjaardag van een neef in Zuid Schermer. Ze reden over het pontje naar de overkant en Piet Bakker vroeg: "links of rechts?" "Nou ja, hij woont in een boerderij", zei Piet (hij wist dus bij God niet waar). Ja, zulke dingen had ie dus.

Jaarboek Stichting Oud Limmen | 2016 | | pagina 10