72 van na het meemaken van gruwelijke zaken. Strij ders, die vreselijke dingen hebben meegemaakt, willen vaak niets kwijt over deze periode. De veteranenorganisatie regelt een paar keer per jaar een reünie voor de oud-strijders. En in het gemeentehuis van Castricum en/of Limmen werd/wordt een nasimaaltijd georganiseerd. Bij terugkomst met de boot in de haven van Rotterdam in 1951 werden de soldaten onthaald door een ambtenaar. Helaas moest iedereen wel invoerrechten betalen over de sigaretten, die in Port Said gekocht waren. Dat deed wel even afbreuk aan het feit van een warm onthaal. Klaas is nooit meer terug geweest in Indonesië, maar had dat wel gewild. Er moest echter brood op de plank komen in het gezin De G oede en zo n verre reis is erg duur. Na een periode van dertig of veertig jaren zijn er vaak teveel veranderingen gekomen en vind je bijna geen herinneringen meer aan de bezettingstijd terug. Vanaf hier kunt u het verhaal van de heer Klaas de Goede lezen, die zijn persoonlijke ervaringen van de Tweede Wer eldoorlog en zijn dienstverband in Nederlands- Indië heeft opgeschreven. D e oorlog Door de Duitse bezetting stond de import van alle goederen stil Levensmiddelen, zoals brood, vlees en textiel, maar ook rookwaren waren schaars. Deze middelen waren niet altijd) op een bon te verkrij gen. Er was in Limmen een gaarkeuken ingericht en wel in de schuur van de firma W,n der aan de Rijk sweg, waar op een bon dagelijks wat eten kon worden opgehaald. Vaak was dit van slechte kwaliteit: in geprakte kost werden niet altijd aardappelen verwerkt. Soms was er vlees bij de slager. Dan ging omroeper Kro m met zijn toeter door het dorp om te melden, dat er vlees verkrijgbaar was bij slager Snel. "Gelieve wel bonnen en papier mede te brengen Er was in die tijd werkelijk van alles te kort, mede veroorzaakt doordat de import al jaren stillag, zoals al eerder vermeld is.

Jaarboek Stichting Oud Limmen | 2015 | | pagina 73