V&D. D ie was met een stel foute jongens naar Duitsland vertrokken. Mijn vader en moeder hebben daar hun hele leven veel verdriet over gehad. 66 I n 1942 werd Al k maar per ongeluk gebombardeerd. Ook bij ons aan de Oude Gracht was het achterste gedeelte van ons huis helemaal weg. Daar hadden we nog geluk mee, want het huis van de buren lag helemaal plat. We zijn als gezin door dokter Van Gilzen aan het Kennemer Park zes weken opgevangen. Toen konden wij ons huis krijgen aan de Straatweg in Heiloo." Anthon komt in beeld In Heiloo heb ik Anthon Nuyens leren kennen. Dat was op de fiets. Opeens reed er een leuke jongen naast me en begon van alles te vertellen. Hij had prachtige gladiolen bj zich. Achteraf kan je stellen, hij heeft me met die gladiolen verleid! Zijn neef Johan Nuyens was er ook bijhij fietste achter ons. Ik dacht wel bij mezelf, Ik zeg niet waar ik woon want dat wilde hij graag weten. Hij is er toch achter gekomen, omdat mijn moeder die bloemen in de erker had gezet en die hadden ze zien staan. Via Ab Sassen, onze bakker, gaf Anthon briefjes mee. In de brieven terug vroeg ik of hij getrouwd was en dat was hij gelukkig niet. Zo kregen wij verkering. W e wilden trouwen, maar daarvoor moest je wel papieren hebben vanuit de geboorteplaats van vader. Dat was onmogelijk, want dat was in Ober-Glogau. Daarom hebben we advocaat Groot in de arm genomen om te proberen ontheffing te krijgen. Er bleek een aparte wettelijke regeling te bestaan, dat als het mislukte door oorlogshandelingen om die papieren te krijgen, dan kon je ontheffing krijgen. D aarna kwam er iemand uit Alk maar bij ons met de boodschap, Dan moet je wel meteen trouwen, want zo gauw ze ontdekken dat de woonplaats van vader wel te bereiken is, dan kan het niet doorgaan. En op dit moment is er een goede ambtenaar op het gemeentehuis die zo nodig wel mee wil werken Uiteindelijk hebben we snel een vergunning gekregen, daar heeft Baron van Tuyll van Serooskerke aan meegewerkt.. Wij zijn op 3 mei getrouwd en gingen voorlopig bij mijn moeder inwonen in Heiloo. Als er in Limmen een razzia was, dan kwamen Max en Bertus Nuyens samen met Anthon bij ons in de kast onderduiken. In Heiloo kregen we ook evacués, twee zusjes uit Amersfoort. Dat is gelukkig

Jaarboek Stichting Oud Limmen | 2015 | | pagina 67