raden. "Kom maar mee", zei hij en liep op de voordeur af met het wat beter". Verontwaardigd keek de vrouw naar de inhoud van en kom maar mee". Wat als grap was bedoeld deed goed werk, Zus Alie was daar niet blij mee: 'W at moeten wij met al die turven? "Nou we moeten toch eten Alie". Wij togen daarna weer naar het proberen zoals gisteren, maar nu ben jij aan de beurt". "Nee dat kan niet, ik met mijn bolle koppie". P.A van der Stee n 54 Maar ja, daar hadden wij op dat moment niets aan. ^W e gaven de moed op en besloten huiswaarts te keren want de honger begon te knagen. Morgen zouden wij het met turf proberen... P al voor de poort van een boerenhoeve lag een hoop paardenkak. Cor bukte zich en raapte een glanzend exemplaar op. Nou was Cor altijd in voor een geintje, maar wat hij nu van plan was kon ik niet ingezogen wangen en grote open ogen, een mens in hongersnood verbeeldend. De boerin kwam voor en als een willoos wrak toonde Cor haar de in zijn handpalm gedragen p aardendrol met de vraag: "A ch mevrouw heeft u alstublieft een beetje peper en zout voor ons, dan smaakt Cor S hand en zei: ^Wat moet je daarmee, gooi weg dat vieze ding want wij smulden van het heerlijke zelfgebakken tarwebrood met roomboter en kaas en daarbij volle melk. Dat was wat anders dan drie maal daags warm eten. Wij dankten de goede vrouw zeer uitbundig en togen huiswaarts, met een volle maag maar een lege bakfiets. We hebben aan Alie niet verteld hoe heerlijk wij hebben zitten schranzen. Daarmee hebben wij haar gespaard voor een Tantaluskwelling. De volgende dag gingen wij weer naar de veenput om turf te steken. noorden, nu naar de Beemster. Cor zei: "L aten we het nog eens "Wel nee joh zei Cor, ze kijken alleen maar naar die paardendrol. De boer zelf deed open en ik deed mijn verhaal. Gooi weg dat vieze ding, dat moet je hier niet halen. Wij dachten mooi kat in het bakkie en liepen achter de boer aan naar de stal. "Kuk jongens", zei hij, "hier ligt lekker vers spul dan haal ik even de peper en zout. Als u dit verhaal niet geloofw aardig vindt, neemt u het dan maar met een korreltje zout (of peper).

Jaarboek Stichting Oud Limmen | 2015 | | pagina 55