KORTE VERHALEN UIT OORLOGSTIJD "Jullie kijken maar, maar waag het niet om die kinderen wakker te 51 In het teken van zeventig jaar bevrijding heb ik van verschillende mensen verhalen verzameld. G erda KuyperBruschke Wj sli epen vroeger thuis in de bedstee, daaronder had je een kot (bergruimte). Daar hadden mijn ouders in de oorlog de m otor van Adrichem verstopt, en dat was niet zonder risico. Nu kwam er 's avonds een razzia en de kleintjes lagen al in de bedstee. Moeder Koot ging voor die soldaten staan met de woorden: I" 7 maken! Ze liepen daarna straal de bedstee voorbij. Ria Ad miraal- Koot Mijn moeder maakte stroop van suikerbieten. Die moesten bij boeren in het noorden gehaald worden. Het was hartstikke koud. Er lag sneeuw, het had behoorlijk gevroren toen ik op de antiplof fiets naar Stompetoren reed om wat suikerbieten te halen. Daar bij een boerderij aangeklopt. De boer kwam aan de deur en ik mijn vraag gesteld. ^W aarna de boer een hooivork naar buiten gooide en zei: "Die pak je zelf maar" en gooide de deur dicht. Dat viel niet mee, alles zat stijf aan elkaar vastgevroren en lag onder de sneeuw. Maar ja, wat moet je op zo n Suze Nuyens-Kusch Het was het laatste jaar van de oorlog. Het zuiden van het land was al bevrijd. In de steden begonnen de mensen honger en kou te lijden. Ook in de dorpen werd het moeilijker om aan de kost te komen. Bij de firma W inder in de garage kwam er de gaarkeuken. Wij kregen van boer Pepping alle dagen 2 liter melk. Die melk ging in twee schalen om af te romen. Daar werd dan op provisorische wijze boter van gekarnd. Heerlijk, je had dan boter en karnemelk

Jaarboek Stichting Oud Limmen | 2015 | | pagina 52