O Een deel van hen keerde terug naar de USA en een aantal reisde later in het jaar via Portugal, Spanje, Frankrijk en België naar huis. Vader Jan moest in Engeland blijven omdat hj werd opgeroepen voor dienst in het Nederlandse leger, te weten de Prinses Irene Brigade. Hij werd verliefd op mijn moeder die diende als vrijwilligster in de Royal Air Force. Ik werd op 22 S epte mber in W olverha m pton geboren in een zogenaamd maternity home (moederschapshuis). Deze heb ik later nog eens bezocht tijdens een van mijn bollenreizen. Vader Jan nam in 1944 deel aan de invasie van Normandië en vocht met de geallieerden mee door Frankrijk en België heen. In 1944 konden ze niet verder door de misluk" te luchtlanding van de Britten en P olen b[j Arnhem en bleven steken in Bergen op Zoom. Uit deze plaats heb ik nog steeds een houten eendje op wielen die hij daar voor mij (met inscriptie) had gekocht! Na de Hongerwinter boven de rivieren trokken ze met de Canadezen in mei 1945 via Haarlem en Beverwijk richting Alk maar. De D uitse bezetting capituleerde. nderweg werd hij samen met Piet N uyens in Li mmen verwelkomd bloemenslinger boven de Rijksweg. In augustus 1945 kwam mijn moeder met mij naar Limmen. Omdat ik mijn vader altijd Daddy en later Dad bleef noemen werd mijn bijnaam Jan Dad ter onderscheid van twee neven, die ook Jan Valkering heten. Deze kregen bijnamen afgeleid van de naam van hun vader te weten, Jan Siem en Jan Toon. D aarom zeg ik altijd, zonder die idiote Hitler was ik er niet geweest en had ik deze bijnaam niet gehad! Jan Anthony Rex V alkering 43

Jaarboek Stichting Oud Limmen | 2015 | | pagina 44