Op de Hoek bij Sassen kwamen wij ook vaak bijeen, daar vonden ontmoetingen plaats tussen de Saksen en de Tjmen. Twee rivaliserende groepen, vrienden van Kees S assen en Sj aak Tijm. We voetbalden of speelden verstoppertje, maakten speren en zwaarden uit hardhout dat Piet en Bert Valkering bij vader Jaap konden bemachtigen. Ik heb nog eens een speer in mijn been gehad toen we bij Simon van Bleisem speelden. Kortom mooie en soms mindere mooie herinneringen. Maar al met al een jeugd om nooit te vergeten en een Geuzennaam die ik met tr ots draag. Jan Dad oftewel Jan Valkering W aarom deze bijnaam? Ik ben geboren in W olverhampton in Engeland op 22 september 1942 als kind uit het huwelijk van een Nederlandse vader en Engelse moeder. Hoe dit tot stand kwam? Mijn vader Jan Valkering was in het voorjaar van 1940 in de USA op een maandenlange zakenreis. Dit om bloembollen te verkopen voor het familiebedrijf in Limmen. Op 24 april 1940 keerde hij huiswaarts vanaf Hoboken New Jersey bij N ew York) aan boord van het stoomschip de Volendam van de Holland-Amerikalijn. Vliegen was er toen nog niet bij! Na bijna twee weken onderweg te zijn naar Rotterdam - met gevaar om op de Atl antische Oceaan getorpedeerd te kunnen worden door U-boten van de Kriegsmarine - werd de thuisreis afgebroken bij Engeland. Verder varen ging niet omdat begin mei 1940 de Duitsers Nederland w aren binnengevallen. Het schip arriveerde in Dover en werd door de Engelse autoriteiten aangehouden voor een zogenaamde contrabande-inspectie (messen, contant geld, enzovoorts) en werd naar We ymouth aan de zuidkust gedirigeerd om te wachten voor inspectie op 10 mei. Al l e Nederlanders moesten van boord en werden onder bewaking naar Londen gebracht. Daar belandden ze aanvankelijk in een wat men een Ar menhuis noemde. Daarna werd het gezelschap van 25 bollenreizigers in een hotel ondergebracht omdat ze niet als vluchteling maar als gestrande zakenmensen werden beschouwd. 42

Jaarboek Stichting Oud Limmen | 2015 | | pagina 43