VOORWOORD Na een stilstand van enkele maanden zijn de verbouwings activiteiten van de tentoonstellingsruimte in de voormalige Brandweerkazerne gestart. De betonvloer is verwijderd, 10 m zand moest worden afgevoerd om een nieuwe betonvloer aan te brengen met uiteraard de nodige isolatie en vloerverwarming. De opleveringsdatum is volgens het bestuur van het Bollenm useum nog steeds haalbaar, namelijk 1 mei aanstaande. De maand mei krijgt dit jaar extra betekenis omdat het 70 jaar geleden is dat wij werden bevrijd. In dit boekje besteden wij dan ook extra aandacht aan de oorlogsgeschiedenis van Lim men. Samen met de Museale Hoek heeft onze stichting het initiatief genomen tot het houden van een tentoonstelling en een lezing over de Tweede W ereldoorlog. De tentoonstelling wordt geopend op 1 mei om 19:30 in aanwezigheid van de zoon van de omgekomen piloot bij de crash in 1944, de heer Zeller. De zoon van de heer Zeller komt speciaal over uit Engeland om met echtgenote en kleinzoon aanwezig te zijn. Na de opening begint om 20:15 een lezing over de Tweede W ereldoorlog met specifieke aandacht voor Limmen in deze periode. De lezing wordt gegeven door Hans Nauta uit Egmond" Binnen. De entree is gratis. De lezing duurt inclusief pauze 2 uur. Op 2 tot en met 5 mei is de tentoonstelling geopend van 14:00 uur tot 17:00 uur, de toegang is gratis. Ook dit jaar verzorgt Oud'Lim men begin april een presentatie voor de Zonnebloem met als thema de Dusseldorperweg. Voor het najaar gaan onze gedachten uit naar een filmvoorstelling samengesteld uit het vele materiaal wat wij voor handen hebben. Ron Duindam 2

Jaarboek Stichting Oud Limmen | 2015 | | pagina 3