f D De naam "Kets" is tot stand gekomen bij de eerste voe anders "Ghezzi" en de naam was geboren. werd het "Kets". 38 eze uitleg vertelde zijn vrouw Tiny Admiraal aan ons. Speurend op internet kon jammer genoeg het jeugdboek niet worden achterhaaldMocht iemand zich dit boek herinneren, dan zou de redactie van Stichting Oud Limmen het heel leuk vinden dit te horen Kets Ke etsie Valkering oftewel Si em Valkering activiteiten van mij. In de jaren 60 van de vorige eeuw speelde doelman Ghezzi bij AC M ilan. Een van de Europacupwedstrijden van deze club zag ik op televisie. Kort daarna mocht ik van de heren W okke en Dekker meevoetballen op een speelterrein (er was geen gras) achter de schuren van de Firma Valkering, hoek Rijk sweg BN straat (nu De D rie Linden). Ik was toen 6 jaar. Als beginneling moest je eerst op doel, tussen twee jassen. Bij een van mijn reddingen riep ikzelf of iemand Later is er een afkorting van gemaakt en Siem Valkering Jan Z oem o ftewel Jan Zomerdijk Het verzoek iets te vertellen over de historie van mijn bijnaam Jan Zoem kwam voor mij als een verrassing. Ik kan mij herinneren dat ik vroeger zo werd aangesproken en dan zal die bijnaam ook wel gebruikt zijn als anderen het over mij hadden. Als je er over nadenkt is het best vreemd dat ik een bijnaam kreeg. Er was op het erf aan de Achterweg van onze generatie namelijk maar één Jan Zomerdijk. De bijnaam hoefde dus niet gebruikt te worden voor het onderscheid! Veel later kwam er overigens nog een Jan Zomerdijk in Limmen wonen. Je weet zelf ook niet of die

Jaarboek Stichting Oud Limmen | 2015 | | pagina 39