35 In de loop der tijd zijn lange lijsten met Limmer bijnamen verzameld. Als je de verzameling doorleest klinken de meeste bijnamen heel onschuldig. Ga je ermee aan de slag dan blijkt dat het tegendeel waar kan zijn. De volgende personen zijn persoonlijk benaderd en zij leggen zelf de herkomst van hun bijnaam uit. Zij hadden hiertegen geen enkel bezwaar, omdat aan hun bijnaam geen vervelend verhaal kleeft. Keino oftewel Gerrit Tuyn Mijn bijnaam Keino zal ik zo dadelijk verklaren, eerst even iets over mezelf: Gerrit Tuyn (oorspronkelijk Gerard), zoon van Gerard Tuyn en Truus Tj ipjes. Vader was een ras Limmer, Moeder kwam uit Assendelft. Ik ben als (enig) kind geboren op 27 november 1949 aan de B urg. Nieuwenhuijsenstraat (huidige woning Theo Hekkelman). Later verhuisden wij naar de Visweg, nu bewoond door Rob Dekker. Daarna was een verhuizing naar de overzijde mogelijk, mijn huidige woning. Dat zal geweest zijn ongeveer 1957. Voor ons woonde hier het gezin Gerard Vink en Ien Mok. Mijn bijnaam is ontstaan door de sportbeoefening. Ik werd lid van De Limmer IJsclub. Vanuit deze club gingen wij ongeveer drie maal per week trainen (o.a. samen met Ton Groot, Piet B loed jes, Otto Bruschke, Gerard Albrink en Jelle Dekker) op de Jaap Eden baan in Amsterdam. Er waren ook diverse meisjes uit Limmen bij, onder andere Ank Bakkum, Ank Krom en Jeanette Dekker. Onze trainer destijds was Rein Koelemeij. ens deze trainingen kwam ik terecht bij een conditietrainer, genaamd Piet Nap uit Alk maar. We trainden toen in het Heilooër

Jaarboek Stichting Oud Limmen | 2015 | | pagina 36