31 Graag wilden wij voor de leden de zogenaamde dure avonden regelen. Daar bedoel ik mee, bekende schrijvers of een koor, cabaretgroepen, mensen die interessante lezingen geven, daar hangt nu eenmaal een prijskaa rtj e aan. Inmiddels was er al wat meer contact met het Kath oliek Vrouwengilde. Zo zijn we op het plan gekomen die dure avonden samen in het Parochiehuis te organiseren. Dat waren altijd prima avonden. Ook diverse cursussen zijn samen met het Katholiek Vrouwengilde georganiseerd. De samenwerking was goed. Intussen konden wij over meer geld beschikken. Rein, de man van Thea Koelemeij, zat in de gemeenteraad en via hem hoorden we dat wij bij de gemeente een subsidie konden aanvragen. Het was wel de bedoeling deze subsidie voor educatieve doeleinden te gebruiken. Voor meerdere dames was er nooit de gelegenheid geweest om nog wat bij te leren. Vóór de jaren '60 was het motto toch Och, je trou wt, en je man is de kostwinner. Jij als vrouw hebt geen beroep, kijk maar op je paspoort. Nee, zes kinderen opvoeden en een huishouden met een smalle beurs runnen is geen werk, of is het zo veelomvattend dat er nog steeds geen goede beroepsnaam voor te O vinden is? De jaarlijkse ledenvergadering hadden we zo ingericht om de mensen te motiveren, vóór de pauze het officiële gedeelte en na de pauze een bingo. Nu was er een oudere dame, die had het idee van, ik kan alles wel gebruiken. Dus bij elke ronde riep zij al heel gauw, "B ingo O mdat het altijd in goed vertrouwen gespeeld werd, keken wij het nooit na, tot die avond dan. Gelukkig zei de dame die naast haar zat, "Ik kijk wel even met haar mee". W at blee k? B ij elk genoemd nummer, streepte zij een willekeurig nummer weg. Dat nummer is het helemaal niet, zei haar buurvrouw. Ach zei die dame, mijn ogen zijn ook zo slecht Daar hebben wij als bestuur weer van geleerd. Het digitale tijdperk deed zijn intrede bij de Plattelandsvrouwen. Veel zaken hoefden niet meer handmatig. Er was wel één ding dat de leden graag veranderd wilden hebben. Dat was de naam. Toen er landelijk de Nederlandse Bond van Plattelandsvrouwen werd opgericht, was het echt nog voor veel dames van het platteland. Inmiddels was het de grootste vrouwenvereniging in Nederland

Jaarboek Stichting Oud Limmen | 2015 | | pagina 32