stemmige avonden met veel samenzang en gedichten. Je kwam dan altijd echt al in de kerstsfeer. Vanuit het hoofdbestuur van de Plattelandsvrouwen kregen de leden het boekje 'De P lattelandsvrouw toegestuurd. Daar stonden ook altijd veel informatie en wetenswaardigheden in. In totaal ben ik ruim 40 jaar lid geweest. Toen mijn man zieker werd, ben ik ervan af gegaan, dat is beter zo. Nu moet jij maar verder vertellen, Gerda!" Mij n ervaringen, In 1968 ben ik voor het eerst bij een avond van De Plattelandsvrouwen geweest. Lily Venema, mijn achterbuurvrouw, had mij daarvoor uitgenodigd. Tot ergernis van P astoor Bangert had ik al eerder aangegeven dat ik geen lid wilde worden van het Katholiek Vrouwengilde, maar wel van de Plattelandsvrouwen. Vanaf het begin vond ik het er heel knus. Ook was daar al gauw de mogelijkheid om een cursus te volgen tijdens schooltijd. De club bestond op dat moment uit zo n 28 l eden, het was nog een vrij kleine club. Ik was nog geen jaar lid toen er bestuurswisseling moest plaatsvinden. Dat lag heel moeilijk want er waren twee bestuursfuncties vacant. Thea Koelemeij was secretaresse, maar er moest een voorzitster en een penningmeester komen. Een nieuwe voorzitster meldde zich in de persoon van Coby Post. Nu de penningmeester nog. Ik hoorde de dames tegen elkaar zeggen: Zullen we haar van Bruschke maar vragen? En ik hoorde ook zeggen: "N ou ja, ze is er pas bij en ze is Katholiek" (de eerste in die club B egrijpelijke argumenten in die tijd. Maar goed, Thea trok de stoute schoenen aan en vroeg mij. Oké, ik wilde het wel proberen. En daar heb ik nooit spijt van gehad. Integendeel, het heeft me veel opgeleverd. Het werd een lekker jong bestuur. In de wandelgangen noemden wij ons wel de platte vrouwen maar het leuke was dat het bestuur er in die tijd zo uitzag: Thea acht maanden zwanger, Coby zes maanden zwanger en Gerda vier maanden zwanger. Zo zorgden wij voor nieuwe leden, toch? ^Ve waren het jongste bestuur in Noord_Holland. Begin jaren 70 kwamen er veel veranderingen. De emancipatie kwam op, dus als jong bestuur ga je daarin mee. Een goede, maar vooral vooruitstrevende dame, werd als spreekster uitgenodigd. Dat 29

Jaarboek Stichting Oud Limmen | 2015 | | pagina 30