in en aan en om het huis. Hij maakte de groente schoon, schilde piepers en paste op. Hij lustte altijd een slordige borrel en zei dan tegen mijn moeder: Corrie, ik ben nog nooit zo dronken geweest En dan moest ik hem naar huis - hij woonde aan de Zwarte W eg - brengen. Er zat geen kwaad in die kerel. Verder, als mijn vader mensen niet vertrouwde, gaf hij dat door aan de plaatselijke ondergrondse. Meester Derks was de leider K.O. Hij woonde naast bakker S pil. Dit was zo'n beetje de tijd die ik mij als drie-/vierjarige nog wat kan herinneren. Nog een echt meegemaakt verhaal. Mijn zusje Carla was geboren 04-07-1944 en we lagen beneden in de dameskapsalon. Die werd gebruikt als slaapkamer, want er was toch geen werk, geen elektra, geen grondstoffen of geld. Na de oorlog. De trein reed weer, al was dat eerst een goederentrein met banken aan de kant. Mijn moeder had heimwee naar Limmen en elk weekend gingen wij naar opa en oma Van der P eet aan de Hoogeweg, vlakbij de kapel van Onze Lieve Vrouw ter Nood. Ik speelde daar in de tuin, wat een grote zandbak was het, want het was daar namelijk zandgrond. En wat je bij ons niet zag: sprinkhanen! Die ving je en dan deed je ze in een jampotj e. Een prachtige speelomgeving en ik had daar vriendjes: Cees en Guus Levering, Gerrit Groot en Fred Hollenberg. ^Vij speelden altijd in het Kattenbos aan de overkant bij opa en oma. Tussen de kruiswegstaties van het bedevaartsoord Maria ter Noord speelden we verstoppe rtj e. ^V e voetbalden op het veld naast het klooster van de Zr. J uliaantjes. Dat was het trainingsveld van F.C. L im men. Gerrit Groot had een oom en tante in Obdam wonen, Cor Obdam, en kwam daar wel eens te logeren. Dan gingen wij met een schuitje de polder in om te vissen, dat vond hij weer prachtig. Later was hj de baas van BV G root, a fv albakken. Ook ging ik met mijn vader en ome Jan van der Peet vanaf het St et in Limmen (waar mijn vader toen nog een joch uit het water haalde, die dreigde te verdrinken) met een roeibootje naar het Alkmaarder Meer om daar te vissen. Dat vond ik prachtig. Een andere keer zat ik achterop de fiets naar Akersloot om daar aan het Noordhollands Kanaal te vissen. Dat was weer eens wat anders. Natuurlijk ook zelf zeelt en paling vangen, dat kon niet mooier. 22

Jaarboek Stichting Oud Limmen | 2015 | | pagina 23