Bakkum die nu (2013) bijna 100 jaar is. Ik heb hem nog horen vertellen over het voetballen op het 94-jarig feest van mijn tante Annie Bakkum - van der Peet, de enige van de generatie die nog leeft. Er was toen nog geen profvoetbal. Hij speelde toen ook in het Noord-Hollands team. Daar werden zij getraind door een legendarische voetballer: Kick S mit (internationaal Nederlands tea m) uit Haarlem. Ze noemden mijn vader de St ar. Hij kon ook heel goed schaatsen, schoonrijden. Hij had veel talenten, ook was hj een heel goede kapper. Eerst werkte mijn vader nog enkele jaren bij zijn neef Ber W i llemse en zijn vrouw tante Nel B uur in Uitgeest. Daar werd hij erg gewaardeerd, vooral door de kinderen, want tante Nel was toen erg ziek en mijn vader zorgde voor het gezin. Hij deed de boodschappen, maakte ontbijt klaar, enzovoorts, en ze zijn ook altijd bevriend gebleven. Als er kermis was in Obdam, waren ome Ber en tante Nel altijd bij ons aanwezig. Daar weet ik nog een anekdote van. Ze zaten met een man of tien aan de bar en ome Ber had een weddenschap. Hij pakte een asbak en een gulden en zei: "Om een rondjewedden dat die gulden er onderuit komt zonder dat ik de asbak omdraai?" Dat ging aan. Hij begon te hocus pocus passen over de asbak en toen zei hij: "til de asbak maar op!". Eén van de omstanders trapte erin, pakte de asbak op en draaide hem om, en ome Ber griste de gulden eronder uit. Zo stonken ze daar in. W at een lol hadden ze! Andersom gingen we ieder jaar naar Uitgeest te kermis en werden daar zeer gastvrij ontvangen. Zij hadden altijd schik en gein. Mijn vader wilde in Limmen een kapperszaak overnemen van Nuijens aan de Str aatwe g, maar Jaap zag die populaire en geziene Jan liever niet in het dorp als concurrent. In Obdam had toen een kapper Doodeman (toepasselijke naam) zijn vrouw vermoord. De zaak was te huur en de inventaris was te koop voor tweeduizend gulden. D aar ging J an met zijn Corrie van der P eet in beginnen. Kort daarna kwam de oorlog. Honger hebben ze niet gehad, maar wat had mijn moeder een heimwee naar Limmen, vooral omdat het reizen zo moeilijk was en om het verdriet van een doodgeboren eerste dochter. Dit was de start van een Limmens jong stel, dat eigenlijk liever in Limmen wilde blijven. 19

Jaarboek Stichting Oud Limmen | 2015 | | pagina 20