om een kapperszaak te bouwen. Dan volgde Niek, kapper in Beverwijk. Hij trouwde met tante Dora Timmer en huurde een kapperszaak. Er was nog een jongere broer, Ber, kapper te Lisse. Ber trouwde met Annie Broekkamp en zij kochten een zaak. Dan was er nog de jongste zus. Zij was een vriendin van mijn moeder en is later getrouwd met Henk Jansen, politieman in Amsterdam. Mijn opa was, zoals ze dat vroeger zeiden, in goeden doen. Hij had wel aanzien in Limmen, onder andere was hij hoofd van de Burgerwacht. Hij verwende zijn jongens nogal, mede ook door het feit van een jong overleden moeder. Ze kregen kunstschaatsen, een kano en een motor, dat was in die tijd niet zomaar wat. Het verhaal gaat nog steeds rond in de familie dat de jongens Jan en Niek een jachtgeweer kochten. Ze stonden achter het huis om zich heen te kijken of er een kraai te schieten was. De haan van het geweer zat erg los en met de lichtste druk vloog de kogel eruit, dwars door het washok van de buren. ^V at is da t? riep de verschrikte buurvrouw, die daar stond te wassen. ^Vat was dat? vroeg hun vader toen die op het geluid van het schot afkwam. Hij pakte het geweer, liep naar het hakblok en sloeg het geweer aan flarden. Zij moesten ook iedere zondag naar de kerk en daar hadden ze niet altijd zin in. Jan en Niek namen stiekem de motor uit de schuur en gingen een rondje rijden in het altijd zo rustige Limmen. Kun je voorstellen wat een lawaai dat maakte tijdens de hoogmis, vooral in de dertiger jaren met weinig autos en motoren! Zij moesten bij de pastoor komen en voor straf de pastorietuin opknappen. Opa was wel vooruitstrevend, zodat ze al snel naar Amsterdam moesten naar de Kappersschool in de V itte de V itstraat om het vak goed te leren. Dat gebeurde bijna nooit, want in die tijd was het een vrij beroep. Dit veranderde pas na de oorlog, toen moest iedereen vakdiploma s en een middenstandsvergunning hebben. Mijn vader was ook een hele goede voetballer, razendsnel en volgens de overlevering toen al heel jong een topvoetballer. Hij begon in Limmen op 17-j arige leeftijd in het eerste, daarna speelde hij bij Al cmaria, toen een topploeg, en ook in verschillende vertegenwoordigende elftallen. Hij speelde nog samen met Gerrit 18

Jaarboek Stichting Oud Limmen | 2015 | | pagina 19