UIT DE ADMIRAAL KRONIEKEN Hij pakte er vervolgens 'n viertal vanaf en begroette zijn zieke Opoe zei: "Ja, al die appelen heb ik van Cor gekregen! Daar kan jij K makkelijk heeft ervaren. Vooral de crisisjaren '30 evenals de oorlogsjaren '40-'45 die gepaard gingen met strenge monetaire Vader Oor op ziekenbezoek bij zijn moeder Op een zaterdagmiddag ging mijn vader naar zijn moeder, die ziek in bed lag. Opa en Opoe woonden in een gedeelte van de boerderij van ome Jaap en tante Trijntje aan de Dusseldorperweg. Via de keuken, de gang en de woonkamer kwam je in de slaapkamer. Bij het passeren van de keuken zag hij een schaal met appelen staan. moeder, met het dringende advies om toch vooral veel fruit te eten, want dan zou zij snel herstellen. Na vijf minuten komt zijn broer Nelis ook op ziekenbezoek. Bij het zien van zoveel fruit, maakte hij de opmerking: Zo moeder, ze hebben goed om je gedacht W aarop nog heel veel van leren! assier Ook in zijn ruim 40-j arige periode als kassier van de plaatselijke Boerenleenbank, heeft vader Cor de basis gelegd voor het realiseren van de coöperatieve doelstellingen. Hij genoot dan ook binnen de Limmer gemeenschap een groot vertrouwen. En vertrouwen is het belangrijkste kapitaal van de bank! Uit zijn herinneringen valt echter op te maken, dat door de gestage groei in aantal leden en werkzaamheden, hij het bankieren niet altijd als maatregelen, waren zwaar. Hij hield echter onwankelbaar vast aan de ideële doelstellingen. Dat bleek wel uit het feit, dat over het boekjaar 1942 een positief resultaat was geboekt van fl. 53,71 dankzij een schenking van de kassier ter grootte van zijn maandsalaris! De graaicultuur van heden, was onbestaanbaar voor onze kassier van het verleden. Als opvolger van mijn vader bij de bank, had ik mij natuurlijk geen beter voorbeeld kunnen wensen. (Siem is jarenlanggedurende zijn hele werkzame levenin Limmen hét gezicht geweest van de RabobankHij volgde zijn vader op als 13

Jaarboek Stichting Oud Limmen | 2015 | | pagina 14