Pays Bas" (de jongens uit Holland), "Wir haben kein Geld aber auch keine Sorgen", "défense d'entrer" verboden toegang), non fumer (niet roken) of zoals op de achterkant: "Don't kiss me, I am not a lady". 10 auto, in verschillende talen, zoals "Tour l'E urope, les garcons de Zij vertrokken bij garage Schilder aan de Rijk sstraatweg en het was er een drukte van belang, want de hele buurt was uitgelopen om de jongens te zien vertrekken. Gekleed in korte broek, uniek geruit shirt met sjaaltje, een platte bruine pet op het hoofd en met een pijp losjes in de mond begonnen zij aan het avontuur. Door velen nagekeken schoot het karretje langs garage Schilder door de tuinen van de firma Valkering de drukke Rijksweg op, op weg naar onbekende bestem De reis voerde eerst naar Brussel en via De Ar d ennen en het autocircuit van Francorchamps door Luxemburg naar P arjs, waar de meegebrachte Hollandse sigaren wonderen deden. Het bleek een aantrekkelijker betaalmiddel dan de gulden. En Louis sprak de taal, dus dat was ook wel makkelijk. In Parijs werden zij onder gr ote belangstelling zelfs gefilmd bj het beklimmen van de Eiffeltoren. De reis ging verder naar het ouderlijk huis van Louis in Lyon. Geen gas, geen water, geen licht. Maar er waren wel kippen. Zij hebben toen voor het eerst kip gegeten. En geloof me, dat was toen vlak na de oorlog, een delicatesse. Ze reden verder door Noord-Italië naar Zwit-serland, waar in Ge- nève een tocht per waterfiets werd ge-maakt, waarbij ze tot grote

Jaarboek Stichting Oud Limmen | 2015 | | pagina 11