60 maar vooral de sociale vaardigheden moeten wel ontwikkeld worden en dat geldt ook voor thuis. Maar goed, de tijd zal het leren. Jij bent ook de oprichter van de Bridgeclub in Limmen? Nou, niet alleen hoor, samen met Gerard Bolweg in 1979. E lk jaar hielden de basisscholen in Limmen een voetbaltoernooi. Zo kwam tijdens zo'n toernooi het gesprek over schaken; daar was ik les in gaan geven op school. Met name Piet v.d. Heijdt was daar zeer enthousiast over, dus mocht ik van hem diverse materialen gebruiken. Dat heb ik zeven jaar gedaan. Op de tennis kwam het gesprek over schaken en bridgen. Met name Marijke en Gerard Bolweg waren gelijk enthousiast. Samen zijn we het gesprek aangegaan met burgemeester Molhoek, ook bij de tennis. Deze stond er helemaal achter. W e mochten de bovenzaal van de Vredeburg gebruiken en kregen een startsubsidie van zeshonderd gulden om de eerste materialen aan te schaffen. Er moest een bestuur komen. Gerard Bolweg werd voorzitter, en ik - Theo - penningmeester, wedstrijdleider en secretaris. Dat was in 1979. Na één jaar hebben we Hans van Charldorp als penningmeester ge vraagd. We zijn een uniek bestuur geworden, 34 jaar lang. Het eerste jaar speelden wij om de veertien dagen. In het begin was dat met een lijntje van acht paren. Een jaar daarna hadden we al twee lijntjes. Die avonden moest ik wel bij de mensen langs om een gulden contributie op te halen. Dat schreef ik dan op in ons grote kasboek (schoolschriftje). Na ongeveer een jaar kwam Jan v.d. Molen erbij. Jan was vanaf het begin heel actief betrokken bij de club als rekenmeester. Dat betekende dat op de clubavonden de uitslagen zelf werden opgeschreven. Door een paar rekenaars werd het snel met een potlood ingevuld. Jan en ik gingen dan op zaterdagochtend alles nakijken en de uitslagen verwerken. Dat was nog vóór het computertijdperk. WWanneer zijn jullie lid geworden van de Bridgebond? I n 1985 zijn wij lid geworden. We deden vaak met toernooien mee en zagen daar de computerkastj es. Daar zagen wij ook de noodzaak wel van in. Nu waren wij al een paar jaar aan het sparen om een lustrumfeest te geven, maar er werd besloten: dan maar geen feest met een luxe buffet en een band, liever computerkastjes

Jaarboek Stichting Oud Limmen | 2014 | | pagina 61