IN GESPREK MET... THEO STRAATHOF Oprichter van de Bridgeclub en meester van de Pax C h ri sti Vertel eens iets over jezelf, zoals waar je geboren bent Ik ben een boerenzoon, geboren in Heerhugowaard in 1950 en enig kind. Mijn vader was boer, maar zelf heb ik nooit de ambitie gehad om boer te worden. Maar door dat boer zijn, houd ik wel veel van dieren en van ruimte. Eerlijk gezegd houd ik heel veel van kinderen. Van jongs af aan wilde ik al in het onderwijs, het liefst op een middelbare school. Dus, na mijn lagere school, ging ik naar de ULO aan de Hoeverweg in Alk maar. Daarna ben ik mijn opleiding gaan volgen bij de nonnen in Bergen, aan de Loudelsweg. Dat was de eerste lichting van de kweekschool; een vijfjarige opleiding. Die opleiding bestond uit de eerste twee jaar leerkring, twee jaar OVO, en het laatste jaar hoofdakte. Het was een schoolse opleiding, maar wel heel breed, waardoor ik breed inzetbaar ben geworden. Had je al snel een baan "Ja, ik kon meteen aan de slag op een huishoudschool in W ervershoof. Ik was toen 21 jaar oud en daar gaf ik meisjes van 16 en 17 jaar AVO (Alg emeen Vormend Onderwijs), Engels en Wis kunde. In die tijd was er in W ervershoof nog geen bibliotheek, daarvoor moest men naar Hoorn toe. Dat gebeurde natuurlijk niet. Zelf had ik diverse goede boeken en die nam ik dan mee naar school. Ik liet ze vergelijken met kasteelromannetjes om zo het verschil duidelijk te maken tussen literatuur en gewone romannetjes. Hoe dan ook, het werkte wel op die manier. Die opgeschoten meisjes, waren die niet verliefd op zo n jonge O onde rwij zer: "Ach, dat liet je maar zo'n beetje langs je heen gaan. Alleen één keer kon ik er bijna niet omheen, want toen was het niet het meisje, maar de moeder die op mij afkwam. Bij een gesprek over de rapporten kwam die bewuste moeder bij me zitten en vertelde dat ze met een timmerman was getrouwd. Dat was in haar beleving maar zo-zo. Nee, het ging eigenlijk om haar dochter van 14 die moest het veel beter krijgen dan zij. Dus werd dat meisje zeer aanbevolen. Moeder zag dat helemaal z itt en. Ik heb haar vriendelijk bedankt voor 57

Jaarboek Stichting Oud Limmen | 2014 | | pagina 58