Hoe het verder met Joop en auto's ging is geschiedenis en kunnen Ik heb aardig wat, en soms aparte, auto's gehad. In mijn werk heb ik, dankzij mijn studie natuurkunde, bijzondere auto's voor 51 Zo rond 1953 was Joop draglinemachinist, er moest per slot van rekening brood op de plank komen. In die tijd lieten veel tuinders de grond van hun tuinen afzanden. Dat zou beter zijn voor het groeien van de te verbouwen gewassen. In februari van dat jaar was de watersnoodramp in Zeeland. Toen het water zich terugtrok, was er grote behoefte aan draglines en bijbehorende machinisten om de infrastructuur van de waterhuishouding aldaar te herstellen. Joop heeft daar, met zijn dragline, toen zijn steentje aan bijgedragen. Hij was in de kost bij een echtpaar in Zierikzee en is later nog vaak terug geweest, want als je eenmaal een warme band met Joop had, was dat voor het leven. Mijn grootouders hadden achter het huis een groene houten schuur, daarin gebeurde het. Joop had een lasinstallatie, in het begin met carbid, later gasflessen met zuurstof en acetyleen, om autogeen te kunnen lassen. Het carbid moest met water worden vermengd om ook acetyleen te laten vrijkomen. Wij pikten carbid om in een busje te laten knallen. Ome Joop had ons zo ook wel wat carbid gegeven want hij was altijd wel in voor een geintje, maar wij vonden dat gepikt carbid toch een net iets mooiere knal gaf. Later leerde Joop mij lassen, iets wat ik prachtig vond, maar in mijn verdere leven niet echt veel gebruikt heb. De trots van Joop in die schuur was een draaibank. Na veel gezeur mijnerzijds heeft hj daar een klein schroevendraaiertj e voor mij op gedraaid, een heksenwerk. Het was eigenlijk een onhandig, raar schroevendraaiertje dat ik jarenlang in mijn mecanodoos heb bewaard. Het was mijn lievelingsgereedschap hetgeen ik als een juweel koesterde, maar helaas op de een of andere manier kwijt ben geraa kt. anderen die dichter bij hem stonden dan Henk en ik beter vertellen. Z[jn vrouw, kinderen en kleinkinderen hebben dat van zeer dichtbij mee mogen maken terwijl Henk in Australië woonde en ik ging studeren en verder mijn eigen weg volgde. We bleven dankzij onze ome Joop toch een beetje autogek. Voor mij werden door Joop autos levend, kregen een naam en een gezicht.

Jaarboek Stichting Oud Limmen | 2014 | | pagina 52