JOOP VAN DER STEEN AUTO'S, HET BEGIN beheerst door auto's en, de ironie van het auto's, waren wij enigszins verlaat en repareren. Radio's, platenspelers, (motor)fietsen, allerlei overige technische zaken maar vooral auto's. Zo gek kon je het niet bedenken, hij fikste het. "Kan niet" bestond voor hem niet. 49 lijdens de uitv aa rtdienst was de Corneliuskerk tjokvol. Joop van der St een was overleden, overreden door een auto. Zijn leven werd voor een groot deel lot, het einde werd veroorzaakt door een auto. Door verkeersperikelen, natuurlijk weer konden slechts achter in de kerk aansluiten. Tijdens de dienst dwaalden mijn gedachten af naar voorheen, mijn vroege kinderjaren, de tijd die weinigen van Joop zullen kennen. Alleen zijn broers en zussen zullen zich deze tijd goed kunnen herinneren. De meesten hebben het tijdelijke al met het eeuwige verwisseld, alleen mijn m oeder Rie (97), zus Alie (84) en broer riet (90), zijn thans nog in leven. Als het oudste kleinkind heb ik, met mijn makker in kattenkwaad van de eerste levensfase, neef Henk van der Steen (woont in Australië), prettige en bijzonder herinneringen aan onze technisch vernuftige ome Joop. Herinneringen die velen, zelfs zijn vrouw, eigen kinderen en kleinkinderen niet van hem zullen kennen. Joop van der Steen was een uiterst veelzijdig en markant man. Iedereen die hem gekend heeft zal dat beamen, maar Henk en ik hebben facetten van hem meegemaakt, die wij u niet willen onthouden. Vooral techniek had een warm plaatsje in zijn hart. at zijn ogen zagen maakten zijn handen. W as iets kapot, je ging naar ome Joop en het werd gerepareerd, ik kan mij niets herinneren dat hij niet kon Hij was autodidact en gaf alle opgestoken kennis door aan iedereen die hem dierbaar was. Zodoende heb ik enorm veel van deze natuurlijke leermeester geleerd. Joop was een didacticus pur sang.

Jaarboek Stichting Oud Limmen | 2014 | | pagina 50