geheim van het 'Hiernamaals'. Want een roepen: "volluk!" Dat waren wij als kinderen in Limmen gewend. De D "Moest je wat?" "Ja", zei ik, "ik wil naar de hemel". "Ja, wacht effe, zeg... dat gaat zo maar niet", was zijn antwoord. 3 Hier zou het laatste deel komen over het laatste oorlogsjaar. De redactie heeft besloten om dit stuk in 2015 te plaatsen, omdat het dan mooi samenvalt met het themajaar Zeventig Jaar Bevrijding Gelukkig hebben wij hier een prachtig verhaal, ook uit de hand van Piet van der Steen. De Redactie EEN MISLUKTE HEMELVAART Als een mens op hogere leeftijd geraakt, beseft hij dat de grens tussen leven en dood tot op loopafstand is genaderd. Zijn verblijf op aarde en de herinneringen daaraan heeft hij in zijn brein opgeslagen en die komen van pas op de uren van nadenken over het hiernamaals is er natuurlijk. Of er nu eeuwig-levend, of een eeuwig-dood hiernamaals is. De iedereen. e eeuwigheid is voor Zo stoeiend met die gedachten, overkwam het mij dat ik ongemerkt in een uitzonderlijk gekke omgeving belandde. Het was er schimmig en neerslachtig. Ik keek om mij heen en ik zag helemaal niets en niemand. Tot ik begon te deurbel bestond hier bijna niet at roepen had succes, want er doemde uit de schimmige schemering iemand op die mij vroeg: Toen vroeg ik hem of hij Petrus was, waarop ik een ontkennend antwoord kreeg. Nee, hij was vrijwilliger, zeg maar een hemelse hotemetoot, die de hemel even had verlaten om een zondige aardbewoner wegwijs te maken.

Jaarboek Stichting Oud Limmen | 2014 | | pagina 4